Sukces Warty Poznań zobaczyli nieliczni. Zieloni z awansem do kolejnej rundy Pucharu Polski

Warta Poznań wygrała z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski Waldemar Wylegalski
Mimo że Warta Poznań nie rozpoczęła najlepiej pucharowego spotkania z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim, to jednak potrafiła odrobić straty. Zieloni w środowy wieczór wygrali z III-ligowcem 2:1 i awansowali do II rundy Fortuna Pucharu Polski. Sukces warciarzom zapewnili Wiktor Kamiński oraz Dario Vizinger, którzy bramki zdobyli jeszcze w pierwszej połowie. Niestety niewiele osób mogło zobaczyć ten mecz, bowiem główny nadawca transmisji nie zdecydował się na pokazanie tego wydarzenia.

Zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu bez cienia wątpliwości była Warta. Mimo że oba zespoły dzielą trzy poziomy rozgrywkowe, to poznaniacy nie zamierzali zlekceważyć przeciwnika. Podobnie jak KSZO, które nie planowało oddać tego pojedynku bez walki, co potwierdzili już na początku spotkania.

Mecz rozpoczął się pechowo dla Zielonych. W 4. minucie po faulu Dimitrosa Stavropoulosa sędzia podyktował rzut karny dla piłkarzy KSZO, a Michał Nawrot pewnie wykorzystał jedenastkę. To napędziło gospodarzy, a po paru chwilach Dominik Pisarek spróbował strzału z dystansu, ale jego próba minęła bramkę Adriana Lisa.

Radość gospodarzy z prowadzenia nie trwała zbyt długo, bowiem w 16. minucie piłka trafiła pod nogi Wiktora Kamińskiego, który doprowadził do remisu. Dla 19-letniego napastnika, pochodzacego z Ostrowca Świętokrzyskiego, był to pierwszy gol w seniorskim zespole Warty Poznań. Okazję do strzelenia drugiej bramki dla Warty miał nowy nabytek, Tomas Prikryl, ale jego strzał obronił bramkarz KSZO, a dobitka Jakuba Paszkowskiego ze skraju pola karnego była nieskuteczna.

Podopieczni trenera Dawida Szulczka już w 32. minucie mogli cieszyć się z prowadzenia. Konrad Matuszewski przedłużył piłkę do Dario Vizingera, a Chorwat umieścił ją w siatce z bliska. Od tego momentu tempo gry nieco zwolniło, i do końca pierwszej połowy nie widzieliśmy już klarownych okazji bramkami.

Po zmianie stron gospodarze opierali swoją grę na kontratakach, ale Dariusz Brągiel nie zdołał wykorzystać jednej z takich okazji, ponieważ młody obrońca Oskar Krzyżak zdołał zareagować i zapobiec bramce. W doliczonym czasie gry Stefan Savić miał szansę na podwyższenie prowadzenia, ale jego strzał trafił prosto w bramkarza.

Losowanie kolejnej rundy odbędzie się w piątek w samo południe.

- Wiedzieliśmy, że poprzeczka w tym meczu będzie wysoko zawieszona. Przed spotkaniem moi asystenci przeprowadzili dogłębną analizę i wiedzieliśmy, że w KSZO jest trener bardzo dobrze przygotowany taktycznie, co też widać po jego drużynie. W pierwszych minutach meczu mieliśmy problemy, ponieważ przeciwnik dobrze wszedł w spotkanie i przygotowywał dobre ataki pozycyjne. Musieliśmy zareagować i zrobić drobną korektę w ustawieniu, co poskutkowało pewnym uspokojeniem gry z naszej strony i zdobyciem dwóch bramek - powiedział po meczu trener Warty, Dawid Szulczek.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Warta Poznań 1:2 (1:2)

Bramki: Nawrot 5. - Kamiński 16., Vizinger 32.
KSZO: Kot – Domagała (57. Mazurek I), Jarzynka, Mężyk, Lis (57. Mazurek II) – Szynka, Kołoczek (85. Tymoszenko), Orlik (85. Zdyb), Nawrot, Brągiel – Pisarek (72. Lipka).
Warta: Lis – Stavropoulos, Tiru (62. Bartkowski), Krzyżak (84. Pleśnierowicz) – Borowski, (62. Kupczak), Maenpaa, Matuszewski – Prikryl (46. Savić), Kamiński (62. Luis) – Vizinger.
Żółte kartki: Jarzynka – Kamiński, Pleśnierowicz (Warta)
Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)

Kristoffer Velde jak ma dzień, to warto kupić bilet, by zobaczyć jego popisyZobacz oceny zawodników Lecha Poznań --->

Lech Poznań - Stal Mielec 2:1 Velde i Marchwiński poprowadzi...