Zobacz
  koniecznie

  Czy Twoje imię i nazwisko jest na liście?

  Rozwiń
  SuperGlina 2015: Czasem trzeba mieć policyjnego nosa

  SuperGlina 2015: Czasem trzeba mieć policyjnego nosa

  Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Robert Moszak, policjant z Wolsztyna. SMS o treści POL.18
  1/4
  przejdź do galerii

  Robert Moszak, policjant z Wolsztyna. SMS o treści POL.18 ©Archiwum

  Z bronią, w mundurze, łapią złodziei samochodów, stawiają czoła dealerom narkotykowym, a po godzinach edukują młodzież. Trwa nasz plebiscyt SuperGlina 2015. Poznajcie kolejnych kandydatów.
  Chociaż pracują na różnych komendach, mają różny staż pracy, zawód policjanta wybrali z pasji. - Od zawsze coś ciągnęło mnie do munduru i broni - przyznaje aspirant Robert Moszak. - Niestety, nasz zawód przez lata bardzo się zbiurokratyzował. Nad czym bardzo ubolewam. Osobiście od siedzenia za biurkiem zawsze wolałem działania w terenie.

  Aspirant Robert Moszak (wyślij SMS o treści POL.18) to policjant z niemal 25-letnim stażem pracy. Na co dzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie. Zapobiega przestępstwom i wykroczeniom drogowym. W zeszłym roku uczestniczył w zatrzymaniu członków grupy przestępczej, która ukradła trzy auta dostawcze za 105 tysięcy euro. Jak mówi nasz nominowany w plebiscycie Super Glina 2015 - to jego codzienna praca.

  Poznaj najlepszych policjantów Wielkopolski: Zagłosuj TUTAJ  - Przez 25 lat pracy w wielu takich akcjach brało się udział. Jeszcze kilkanaście lat temu ginęło bardzo wiele aut. Nasz wydział może pochwalić się wieloma sukcesami - mówi z dumą Robert Moszak. - Czasami trzeba mieć tego, policyjnego nosa. To pozwala dotrzeć do sprawców, doprowadzić do końca niejedną sprawę. I oczywiście ciężka praca - dodaje.

  Z mundurem praktycznie nie rozstaje się także aspirant sztabowy Adam Owczarzak (wyślij SMS o treści POL.3) z Komendy Powiatowej w Gnieźnie, który od 1984 roku wykonuje zawód policjanta. Jak mówią jego współpracownicy, najbardziej przeraża go rutyna, dlatego w każde wakacje zamiast wypoczywać, odpowiada za bezpieczeństwo innych wypoczywających.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo