Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Tenis: Turniej im. Wiesława Gąsiorka na 100-lecie Warty Poznań

ŁOS
Kacper Żuk wygrał turniej w grze pojedynczej
Kacper Żuk wygrał turniej w grze pojedynczej Piotr Gąsiorek
Na kortach sekcji tenisowej Klubu Sportowego Warta Poznań (obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia) odbył się turniej tenisowy im. Wiesława Gąsiorka 2012.

Wystartowały w nim 33 dziewczęta i 35 chłopców w kategorii wiekowej do lat 14, reprezentujących 30 polskich klubów tenisowych. Rywalizowano w grze pojedynczej i podwójnej.

W zawodach wzięło udział wielu wysoko sklasyfikowanych zawodników w rankingu PZT. Dobrze wypadli młodzi poznańscy zawodnicy Wojciech Bratkowski, Mateusz Gajewski, Bartosz Łosiak, wygrywając pierwsze rundy, a przede wszystkim finalista Mieszko Kwaśniewski (wszyscy AZS Poznań).

- Wśród młodziczek z dobrej strony zaprezentowały się Natalia Przybylska i Rozalia Lechna, które też przeszły pierwszą rundę - mówi Piotr Gąsiorek, sędzia głównym zawodów. - Lechna była o krok od wyeliminowania w drugiej rundzie turniejowej "dwójki" Karoliny Silwanowicz, przegrywając w trzech setach.

W zmaganiach chłopców po trzech dniach rywalizacji najlepszym okazał się Kacper Żuk (KT Legia Warszawa), który pokonał w finale Mieszka Kwaśniewskiego (AZS). Gracz Legii w drodze do finału przegrał tylko dziewięć gemów. Żuk triumfował także w grze podwójnej w parze z Michałem Bareją (Promasters Szczecin). Z poznaniaków trzecie miejsce w debla zajął B. Łosiak, który grał razem z Janem Zasadą (Servis Area Piekary). W półfinale ulegli oni późniejszym zwycięzcom.

Wśród dziewcząt klasą dla siebie była Wiktoria Kulik z OKT Jodłowa Olsztyn (w edycji 2011 była druga). W tym roku wygrała grę pojedynczą, pokonując w finale nie rozstawioną zawodniczkę Weroniką Foryś (KS Warszawianka Warszawa). W finale gry podwójnej zwyciężyły Weronika Foryś w parze z Karoliną Silwanowicz (TT Stanley Białystok).

Warto dodać, że Wiesław Gąsiorek był jednym z najlepszych zawodników w historii polskiego tenisa. Wychowanek poznańskiej Warty, a potem zawodnik i trener Olimpii. Reprezentant w Pucharze Davisa i w Pucharze Króla Szwecji. 21 razy zdobył tytuł mistrza Polski (gra pojedyncza, podwójna, mikst), w tym 12 razy z rzędu w singlu w latach 1959-1970. Był też czterokrotnym międzynarodowym mistrzem Polski.

Turniej na kortach Warty odbył się dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Urzędu Miasta Poznania.