To ostatni dzień głosowania na dzielnicowych w powiatach!

Joanna Labuda
Joanna Labuda
Udostępnij:
Trwa plebiscyt Asy Bezpieczeństwa. Wybieramy w nim najlepszego dzielnicowego i strażaka. Dziś kończy się głosowanie powiatowe. SMS-y można wysyłać tylko do godziny 20.59!

To ostatnia chwila, by zagłosować, a tym samym podziękować policjantom z Wielkopolski za ich służbę i zaangażowanie w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego województwa. W piątek o godz. 20.59 kończy się bowiem pierwszy etap prestiżowej akcji Asy Bezpieczeństwa, w której wybieramy Dzielnicowego Roku. W ramkach przedstawiamy aktualnych liderów konkursu w Poznaniu i powiecie poznańskim. Na tych wynikach rywalizacja się jednak nie kończy. O tym, kto spośród wszystkich dzielnicowych z naszego regionu awansuje do etapu wojewódzkiego i będzie walczyć o tytuł Dzielnicowego Roku oraz wspaniałe nagrody, zdecydują właśnie Wielkopolanie.

Najbliżej ludzi

Akcja Asy Bezpieczeństwa trwa już ponad trzy tygodnie. W tym czasie na łamach „Głosu Wielkopolskiego” staraliśmy się pokazać, jak trudna i wymagająca jest służba dzielnicowego zarówno w Poznaniu, jak i całej Wielkopolsce. Historie kandydatów do tytuły Dzielnicowego Roku przekonują, że nie bez powodu, nazywa się ich policjantami „pierwszego kontaktu”, którzy zawsze są najbliżej ludzi, a społeczeństwo postrzega ich jako „swoich”, pomocnych mundurowych.

Przekonanie o tym zwiększa historia, która odmieniła życie bezdomnego spod Kostrzyna. Główną rolę odgrywa w niej właśnie dzielnicowy – st. sierż Remigiusz Łuczyk (POL.157). W ubiegłym roku policjant dostał informację , że w jego rejonie w campingu na działce mieszka bezdomny mężczyzna. Camping okazał się budą, która nie spełniała warunków mieszkaniowych. Dzielnicowy odwiedził go i jak się okazało później, pomógł mu stanąć na nogi.

– Porozmawialiśmy i okazało się, że mężczyzna utrzymuje się z prac dorywczych i choruje. Mówił też o problemach z alkoholem i że nie ma się gdzie podziać – mówi Remigiusz Łuczyk. Policjant zaproponował mu pomoc. Znał bowiem rodzinę, która w zamian za pracę na gospodarstwie, była w stanie zapewnić mu ciepły kąt.

– Zabrałem go do tej rodziny. Wypili kawę i porozmawiali. Minęło już kilka miesięcy, a ja byłem u nich na dwóch wizytach. Obie strony są zadowolone, oby tak dalej – nie ukrywa radości dzielnicowy z Kostrzyna.

Wyjątkowe nagrody

Przypomnijmy, że na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Laureaci głosowań lokalnych otrzymają: awans do finału wojewódzkiego, pochwały od komendantów powiatowych oraz miejskich wpisane do akt, medal i pamiątkowy dyplom.

Natomiast wielcy zwycięzcy etapu wojewódzkiego otrzymają vouchery na pobyt w Hotelu Dolina Charlotty Resort & SPA o wartości 2260 zł brutto, a także statuetki i pamiątkowe dyplomy, które zostaną wręczone podczas Uroczystej Gali 29 maja 2017 roku. Poza tym Dzielnicowy Roku otrzyma nagrodę finansową w wysokości 1500 zł, przekazaną przez komendanta wojewódzkiego. Dzielnicowy, który stanie na drugim stopniu podium, otrzyma 1000 zł, a za zajęcie trzeciego miejsca nagroda finansowa wyniesie 800 zł. Pozostałe nagrody oraz regulamin i kontakty do wszystkich dzielnicowych w Wielkopolsce są dostępne na stronie: www.gloswielkopolski.pl/asy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie