Tydzień Baby: Wiara w ludzi

  Tydzień Baby: Wiara w ludzi

  Zdjęcie autora materiału

  Kamilla Placko-Wozińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Myśl taką babie jedna przyjaciółka przekazała, gdy owa narzekała, że co by się nie działo, to u baby i tak lepiej niż w polityce jest. A w tygodniu co się zaraz skończy, baba tę myśl to rozwinąć by mogła. Że w polityce coraz gorzej, a u baby coraz lepiej się dzieje.
  Tydzień Baby: Wiara w ludzi
  Nagrodę baba dostała. Dziad nawet, co zajęty bardzo zwykle jest, na wręczenie się udał. I przyjaciółki baby też. I przyjaciele (jeden to nawet z działu sportowego). Grono nagrodzonych liczne było, a dziad wiercił się obok niecierpliwie, bo do badań swoich ważnych wrócić jak najszybciej chciał.

  – Teraz to już na pewno babę zawołają – przyjaciółka uspokoić go próbowała.

  – Przed nami nagroda wagi ciężkiej – prowadzący rzekł, a dziad radośnie zarżał. – Nagroda dla seniora…

  – Idź babo, idź – dziad w coraz lepszy humor wpadał. Długo jednak jeszcze babie czekać przyszło. Słuchała więc, jak o innych wyróżnionych miło mówią i w głowę zachodziła, co też o niej kolega wyznaczony powie.

  – Przesadziłeś trochę – już przy pierwszym zdaniu baba laudację przerwała, co dziad za niegrzeczne uznał potem. A co miała zrobić, jak lat pracy jej dołożył, co równoznaczne z dołożeniem lat prawdziwych było?

  – Nie, od pierwszych tekstów policzyłem – upierał się. Na co baba, że to niemożliwe przecież… A potem, jak tak w głowie liczyć zaczęła, wyszło jej, że jeśli kolega się pomylił, to niewiele… Baby stronę to syn koleżanki trzymał jedynie, gdy historię ową opowiadała.

  – Ciocia rację ma – wtrącił się. – Musiała później zaczynać, bo jak mogłaby pisać, jak komputerów nie było jeszcze?

  Ale co tam, oprócz tego wypominania lat, to wszystko się babie dobrze układało. Wiarę w ludzi odzyskała. Jechała sobie rowerem obrzeżami Puszczy Zielonki, gdy samochód na plażę we Wronczynie zajechał. Z daleka widziała, jak wysiadł z niego pan z kilkuletnim synkiem. Tata w ręku worek na śmieci dzierżył i obydwaj plastikowe butelki, puszki i papiery zbierać zaczęli. Tak pięknie ojciec dziecko uczył!

  Parę kilometrów później, kolejny obrazek za serce babę ujął – starszy pan z workiem identycznym w lesie! Tym razem już nie wytrzymała, pochwalić postanowiła.

  – Postawy gratuluję – odezwała się, a skromny człowiek za krzak jej uciekł. – Piękny widok – dodała, z drugiej strony go zachodząc.

  Aż pokraśniał, więc się baba ucieszyła, że przyjemność mu zrobiła taką.

  – A pani co? Leśniczy? – po chwili dłuższej spytał.

  – Nie, rowerzystka zwykła – baba wyjaśniła. – Ale nieobojętna…

  Na słowa te mężczyzna jakoś tak dziwnie w stronę baby łypnął i dodał:

  – To co panią obchodzi, co ja w lesie wyrzucam?

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo