Ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia

  Ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia

  ©Grzegorz Dembiński

  „Każdy jest ważny” - to hasło tegorocznego Marszu dla Życia, który przejdzie w niedzielę ulicami Poznania. Pochód poprzedzi festyn rodzinny.
  Ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia

  ©Grzegorz Dembiński

  Impreza odbędzie się na placu Wolności. Festyn rodzinny rozpocznie się o godz. 14.30. W programie znalazł się m.in. koncert zespołu Risen. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Marsz dla Życia wyruszy o godz. 15.45, po pozdrowieniu od papieża Franciszka. Jego uczestnicy przejdą Al. Marcinkowskiego, ulicami Solną, Estkowskiego i mostem Chrobrego aż do katedry poznańskiej. Na miejscu przewidziano tańce lednickie. O godz. 17 rozpocznie się msza święta.

  - Będzie to radosny przemarsz, ponieważ cieszymy się z daru życia - mówi Piotr Antczak ze Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, koordynator Marszu dla Życia. Przypomina, że całą akcję poprzedzi sobotnie czuwanie z błogosławieństwem dla matek w ciąży, które odbędzie się w kościele św. Rocha (po mszy św. o godz. 18). Hasło tegorocznego marszu brzmi „Każdy jest ważny”.

  - Chcemy zwrócić uwagę, że każdy z nas, bez wyjątku, jest kimś wyjątkowym. Każdy ma do spełnienia jakieś zadanie - tłumaczy ks. Tomasz Brussy, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

  W tym roku organizatorzy marszu chcą zwrócić szczególną uwagę na osoby niepełnosprawne. - Niestety, w dzisiejszych czasach inność im przypisywana jest postrzegana negatywnie - zauważa Bartosz Bednarek, wolontariusz Wspólnoty „Ciupa - Wózkowicze”, działającej przy Duszpasterstwie Akademickim św. Rocha. - Nie rozumiemy tych ludzi, nie znamy specyfiki nie- pełnosprawności. Przez to odruchowo się wycofujemy. Tymczasem osoby niepełnosprawne są takie same jak my. To niezwykle otwarci ludzie, od których możemy się wiele nauczyć.

  Osoby, które chcą pomóc, mogą przynieść na plac Wolności pieluchy, pieluchomajtki i artykuły, które mogą wspomóc rozwój osób niepełnosprawnych (modelinę, plastelinę, krepę itp.). Wszystko to trafi do potrzebujących w ramach akcji „Pieluszka dla Maluszka”.

  Marsz Dla Życia w 2016 roku:
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo