W meczu dwóch słabeuszy lepszy ten z Wrocławia. To już 17. porażka szczypiornistów Nielby Wągrowiec

Niestety, nie ma żadnych wątpliwości, która drużyna jest obecnie najsłabszą w rozgrywkach PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn. W meczu dwóch ostatnich zespołów w tabeli Śląsk Wrocław pewnie pokonał u siebie Nielbę Wągrowiec 32:22 (16:12). Dla żółto-czarnych z Wągrowca to już 14. z rzędu i 17. w ogóle porażka w sezonie. Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego nadal zamykają tabelę z dorobkiem zaledwie dwóch punktów. Do wyprzedzającego ich bezpośrednio Śląska oraz plasującego się na miejscu barażowym Wybrzeża Gdańsk tracą osiem oczek.

We Wrocławiu wyższość gospodarzy nie podlegała dyskusji. Wprawdzie w czwartej minucie po bramce Michała Tórza było 3:1 dla Nielby, ale w ósmej minucie wrocławianie po raz pierwszy objęli prowadzenie (5:4) i już go nie oddali, stopniowo powiększając przewagę. Przed przerwą nielbiści potrafili jeszcze zbliżyć się do rywali na dwie bramki, ale ostatecznie przegrali pierwszą część meczu pięcioma golami, a po zmianie stron nie mieli już nic do powiedzenia. Wrocławianie prowadzili już nawet różnicą 12 bramek (29:17) i dopiero w samej końcówce zespół trenera Zbigniewa Markuszewskiego zmniejszył nieco rozmiary przegranej.

Na wynikach żółto-czarnych odbija się przede wszystkim trudna sytuacja wągrowieckiego klubu.

Śląsk Wrocław – Nielba Wągrowiec 31:22 (17:12)