W piłkarskiej trzeciej lidze Nielba, Sokół i Jarota rozgromiły rywali. Wygrana Lecha II, remis Warty

Jarota pokonał 4:1 Chełminiankę
Jarota pokonał 4:1 Chełminiankę Kamil Bachorz
W trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej niedzielna 14. kolejka spotkań nie przyniosła zmiany na czele tabeli. Liderem pozostał Start Warlubie, przy czym jego przewaga nad najgroźniejszymi rywalami zmalała do tylko jednego punktu, który tracą Nielba Wągrowiec, Wda Świecie oraz Sokół Kleczew.

Jednym z najciekawszych spotkań kolejki była konfrontacja prowadzącego Startu Warlubie z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Ostrowianie, mimo, że z pewnością odczuwali jeszcze trudy środowego meczu Pucharu Polski z Cracovią, rozpoczęli pojedynek doskonale, bowiem już w 3 minucie zdobyli gola po strzale kapitana zespołu Tomasza Kempińskiego. Gospodarze odpowiedzieli cztery minuty później i rezultat remisowy 1:1 utrzymał się już do końca.

Bliżej wygranej byli miejscowi, ale bardzo dobrze w bramce Ostrovii 1909 spisywał się Karol Szymański. Remis na boisku lidera, zwłaszcza osiągnięty po trudach spotkania pucharowego należy uznać za dobre osiągnięcie drużyny trenera Piotra Konstanciaka.

W innym spotkaniu dwóch drużyn ścisłej czołówki Sparta Brodnica zremisowała u siebie z Wartą Poznań 1:1.Zieloni prowadzili, ale nie zdołali utrzymać zwycięskiego rezultatu, tracąc nieco dystansu do rywali z czołówki.

Najefektowniejsze zwycięstwo odniosła tym razem Nielba Wągrowiec. Żółto-czarni przed własną widownią rozgromili najsłabszy zespół rozgrywek Włocłavię aż 6:0.

Wysoko wygrały także Sokół Kleczew i Jarota Jarocin. Sokół,.mistrz grupy z poprzedniego sezonu, nie dał żadnych szans beniaminkowi z Tarnowa Podgórnego, wygrywając 4:0. Worek z bramkami rozwiązał już w 10. minucie Norbert Grzelak. Z kolei Jarota pokonał u siebie innego beniaminka Chełminiankę 4:1.

Po raz szósty z rzędu wygrał Lech II Poznań. Rezerwy Kolejorza we Wronkach jako pierwsze straciły wprawdzie gola w meczu z Pogonią Mogilno, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Dawid Juchacz, a po zmianie sukces zapewnił poznaniakom Grzegorz Rogala.

Wyjazdowego zwycięstwa doczekali się wreszcie piłkarze Unii Swarzędz, którzy dość niespodziewanie pokonali dobrze spisującą się Centrę Ostrów Wielkopolski 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów dla podopiecznych Marcina Drajera uzyskał Konrad Zandrowicz.

Dobrą passę kontynuuje beniaminek z Wrześni. Tym razem Victoria nie zdołała odnieść trzeciego z rzędu zwycięstwa, ale zdobyła cenny punkt, bezbramkowo remisując w Solcu Kujawskim.

W bardzo ciekawym meczu Polonia Środa, mimo, że po przerwie przez moment prowadziła nawet 2:1, przegrała niestety w Świeciu z Wdą 2:3. Katem Wielkopolan okazał się autor hat tricka Bartosz Czerwiński.

Centra Ostrów Wielkopolski – Unia Swarzędz 0:1 (0:0). Bramka: Konrad Zandrowicz (61).

Start Warlubie – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 1:1 (1:1). Bramki:
0:1 Tomasz Kempiński (3), 1:1 Michał Zarembski (7).

Unia Solec Kujawski – Victoria Września 0:0.
Lech II Poznań – Pogoń Mogilno 2:1 (1:1). Bramki:
0:1 Filip Jagielski (29), 1:1 Dawid Juchacz (43), 2:1 Grzegorz Rogala (71).

Sparta Brodnica – Warta Poznań 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 Filip Brzostowski (59), 1:1 Krzysztof Kretkowski (73).

Sokół Kleczew – Tarnovia Tarnowo Podgórne 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 Norbert Grzelak (10), 2:0 Tomasz Kowalczuk (28), 3:0 Łukasz Cichos (55), 4:0 Łukasz Urban (70).

Nielba Wągrowiec – Włocłavia Włocławek 6:0 (3:0). Bramki: 1:0 Adrian Mikołajczak (4), 2:0 Michał Fertikowski (25), 3:0 Dawid Jasiński (31. karny), 4:0 Paweł Krauz (47), 5:0 Miłosz Małachowski (55), 6:0 Krauz (84).

Wda Świecie – Polonia Środa Wielkopolska 3:2 (1:1). Bramki: 1:0 Bartosz Czerwiński, 1:1 Krzysztof Bartoszak (26), 1:2 Adrian Olczyk (51), 2:2 Czerwiński (52), 3:2 Czerwiński (68).

Jarota Jarocin – Chełminianka Chełmno 4:1 (2:0). Bramki: 1:0 Marek Wiła (15), 2:0 Wiła (28), 3:0 Dominik Chromiński (41), 3:1 Piotr Kaczkowski (50), 4:1 Piotr Skokowski (71. karny).