W trzeciej lidze rezerwy Lecha z Jasminem Buriciem w bramce rozgromiły Wdę Świecie 5:2

W najciekawszym spotkaniu 23. kolejki piłkarskiej trzeciej ligi wicelider Lech II Poznań pokonał trzecią dotychczas w tabeli Wdę Świecie 5:2. Dzięki temu rezerwy Kolejorza nadal tracą trzy punkty do lidera Sokoła Kleczew, który tym razem zdobył punkty walkowerem z wycofanym z rozgrywek Fogo Luboń. Na trzecie miejsce awansowała Unia Solec Kujawski, która ma sześć punktów mniej od kleczewian.

Mecz na stadionie we Wronkach goście, zwłaszcza w pierwszej połowie, stawiali lechitom twardy opór. Poznaniacy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero w ostatnim kwadransie, do 75. minuty był bowiem remis 1:1. Trzy bramki zdobył Piotr Kurbiel. Pierwszego gola dla podopiecznych Patryka Kniata strzelił Mateusz Klichowicz, który z 17 bramkami na koncie został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Co ważne, lechici w pełni zrewanżowali się drużynie Wdy za jesienną porażkę w Świeciu w identycznych rozmiarach. Bilans bezpośrednich spotkań obu zespołów jest więc remisowy. Cały mecz w bramce Lecha II zagrał Jasmin Burić, dla którego był to pierwszy występ w meczu od sierpnia ubiegłego roku, kiedy, również w drugim zespole, bronił 90 minut w inauguracyjnym spotkaniu z Gromem Plewiska.

– Po czterech meczach wyjazdowych wreszcie zagraliśmy na swoim boisku. Cieszą postępy młodego Piotrka Kurbiela z drużyny juniorów starszych. Tym meczem dał kolejne argumenty, żeby włączyć go na stałe do kadry drugiego zespołu. Zmiana w 40 minucie Macieja Orłowskiego podyktowana była nieprzygotowaniem do meczu. Nie można na tym poziomie zapominać o odpowiednim obuwiu – powiedział trener Patryk Kniat.

Pierwsze punkty w rundzie wiosennej straciła Centra Ostrów Wielkopolski, która dość niespodziewanie przegrała w Toruniu ze słabo spisującą się Elaną 0:1. Piłkarze GKS Dopiewo w derbowym spotkaniu ulegli na własnym stadionie Unii Swarzędz 0:1. Nie powiodło się Gromowi Plewiska, który mimo początkowego prowadzenia przegrał w Solcu Kujawskim z Unią 1:2.

Cenne zwycięstwa odniosły trzy inne zespoły naszego regionu. Polonia Środa Wielkopolska przywiozła komplet punktów z Mogilna, gdzie pokonała Pogoń 1:0 po golu samobójczym. Nielba Wągrowiec po nadspodziewanie trudnej przeprawie wygrała u siebie z Cuiavią Inowrocław 2:1, a Polonia 1912 Leszno przed własną widownią pewnie zwyciężyła najsłabszą drużynę rozgrywek Noteciankę Pakość 3:0. Wszystkie bramki dla leszczynian zdobył Piotr Sarbinowski.

Następna kolejka już w środę, 16 kwietnia.

Lech II Poznań – Wda Świecie 5:2 (1:1). Bramki: 1:0 Mateusz Klichowicz (17), 1:1 Patryk Urbański (38. karny), 2:1 Piotr Kurbiel (75), 3:1 Kurbiel (77), 4:1 Grzegorz Rogala (81. karny), 5:1 Kurbiel (85), 5:2 Jakub Witucki (89).

Elana Toruń – Centra Ostrów Wielkopolski 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 Damian Tofil (83).

Start Warlubie – Włocłavia Włocławek 4:0 (0:0). Bramki: 1:0 Łukasz Burkiewicz (54), 2:0 Burkiewicz (70), 3:0 Grzegorz Domżalski (88), 4:0 Adrian Kural (90).

Pogoń Mogilno – Polonia Środa Wielkopolska 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 Mirosław Maciejewski (70. samobójcza).

Nielba Wągrowiec – Cuiavia Inowrocław 2:1 (1:1). Bramki: 1:0 Jacek Figaszewski (18), 1:1 Borys Klimczewski (26), 2:1 Paweł Krauz (71).

Unia Solec Kujawski – Grom Plewiska 2:1 (1:1). Bramki: 0:1 David Paku-Tshela (12), 1:1 Dawid Janicki (32), 2:1 Damian Rysiewski (58).

Polonia 1912 Leszno – Notecianka Pakość 3:0 (2:0). Bramki:
1:0 Piotr Sarbinowski (25), 2:0 Sarbinowski (32), 3:0 Sarbinowski (63).

GKS Dopiewo – Unia Swarzędz 0:1 (0:1). Bramka: Paweł Koralewski (40).

Fogo Luboń – Sokół Kleczew 0:3 walkower.