MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Warta gromi rezerwy Śląska Wrocław, Unia Swarzędz niespodziewanie przegrywa z Mawitem we Lwówku!

W środę wielkopolskie drużyny piłkarskie rozgrywaly spotkania sparingowe. Efektowną wygraną zanotowali piłkarze Warty Poznań, którzy we Wronkach pokonali przebywajacy tam na zgrupowaniu drugi zespół Śląska Wrocław 5:1 (3:0). Dwie bramki zdobył Łukasz Spławski (6.12), po jednej Adrian Laskowski (30. karny), Krzysztof Biegański (48) i Krystian Łukaszyk (68).

Goście honorowego gola strzelili w 74 minucie, kiedy przegrywali już 0:5. Wynik powinien być jeszcze korzystniejszy dla poznańskich zielonych, bo zawodnicy Warty trzy razy trafiali w słupek i trzy razy w poprzeczkę bramki wrocławian.

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu w okresor przygotowawczym odniósł Sokół Kleczew, który w Kleczewie pokonał Unię Janikowo 2:1 (0:0). Bramki dla podopiecznych Adama Topolskiego strzelili Jakub Antosik ((50) po podaniu Alana Kujawy orasz Mateusz Nawrocki 76) po podaniu Norberta Grzelaka. Samobójczy gol dla przyjezdnych padl po rykoszecie, gdy pilka odbuła soę od Mikołaja Pingota.

Dość niespodziewanie zakończyło się natomiast spotkanie beniuaminka IV ligi wielkopolskiej Mawitu Lwowek z trzecioligową Unią Swarzędz. Mecz rozegrany we Lwówku wygrali 2:0 (0:0) piłkarze Mawitu, dla których bramki zdobyli Hubert Chwalisz (49) i Marcin Karłyk (50).- Gospodarze wugrali zasłużenie. Zwłaszcza w pierwszej połowie mój zespół zaprezemtował soę bardzo słabo. Po zawodnikach wyrażnie widać zmęczenie ciężkimi treningami - przyznał trener Unii Andrzej Ostański.