Warta Poznań: Bolesna porażka 2:5 w Legnicy

JAC
Z pewnością nie takiego rezultatu spodziewali się kibice Warty Poznań podczas wyjazdowego pojedynku z Miedzią Legnica. Zieloni mimo prowadzenia 1:0 już po czterech minutach, doznali bolesnej porażki 2:5.

Zespół gospodarzy, trenowany przez Bogusława Baniaka, wykorzystał katastrofalną dyspozycję poznaniaków w obronie. Wojciech Łobodziński, Zbigniew Zakrzewski i Marcin Nowacki już w pierwszej części spotkania "wchodzili" w defensywę gości jak w przysłowiowe "masło" i na przerwę schodzili prowadząc 4:1. Zawodnicy trenera Owczarka próbowali jeszcze po przerwie zatrzeć złe wrażenie z pierwszych 45 minut, jednak mimo zdobycia drugiego gola z rzutu karnego, stracili jeszcze jedną bramkę (samobójczą Bartkowiaka). Za tydzień Warta zagra po raz ostatni w rundzie jesiennej z Okocimskim Brzesko.

Miedź Legnica - Warta Poznań 5:2 (4:1)
bramki: 0:1 - Tomasz Magdziarz (4-głową), 1:1 - Wojciech Łobodziński (11), 2:1 - Zbigniew Zakrzewski (13-głową), 3:1 - Marcin Nowacki (34), 4:1 - Wojciech Łobodziński (45+1), 4:2 - Grzegorz Bartczak (56-karny), 5:2 - Adrian Bartkowiak (77-samobójcza).
Miedź: Ptak - Wołczek, Bany, Woxniczka, Zasada - Madejski (86. Lenkiewicz), Łuszkiewicz, kasperkiewicz, Nowacki (61. Grzegorzewski), Łobodzński - Zakrzewski (69. Alexandre).
Warta: Lis - Bartczak, Wichtowski, Bartkowiak, Kosznik - Magdziarz, Marciniak, Ciach (79. Pogodonowski), Trochim, Trojanowski (54. Bartoszak) - Pawłowski.
[b]Sędziował: Paweł Malec (łódź).
Widzów:[/b] 2 000.
Żółte kartki: Zakrzewski, Alexandre - Trojanowski.