Warta Poznań - Dolcan Ząbki 3:0

Jacek Pałuba
Piotr Reiss był prawdziwym liderem zielonych, a tutaj zdobywa pierwszego gola w meczu z Dolcanem Ząbki. Bartłomiej Wutke
Kibice poznańskiej Warty Poznań odetchnęli z wielką ulgą, podobnie jak sami piłkarze i trenerzy. Zieloni po dobrym spotkaniu pokonali Dolcan Ząbki 3:0 (0:0).

Po pierwszej połowie, kiedy Warta zepchnęła przeciwnika do głębokiej defensywy, wydawało się, że po przerwie szybko rozstrzygnie losy tego pojedynku. Dolcan okazał się jednak sprytnym rywalem i właśnie na początku drugiej odsłony uzyskał przewagę. Na szczęście blok defensywny zielonych nie popełnił rażących błędów, a i Jakub Słowik w bramce spisywał się znakomicie.

Trzeba przyznać, że podopieczni trenera Czesława Owczarka włożyli w to spotkanie wiele sił i zaprezentowali ogromną determinację w dążeniu do celu. W pierwszej odsłonie zieloni przeprowadzili wiele akcji, jednak dośrodkowania w pole karne nie przynosiły rezultatu. Ale w ostatnim fragmencie meczu wreszcie rozwiązał się worek z bramkami. W 73. minucie akcję Warty rozpoczął Piotr Reiss zagrywając do Łukasza Grzeszczyka. Ten znakomicie oddał do kapitana zielonych, a "Rejsik" w takim tempie zakończył akcję pierwszym golem, jakby miał dwadzieścia lat. Reiss po raz kolejny udowodnił w tym spotkaniu, że jest bardzo potrzebny drużynie i że jest jej prawdziwym liderem.

Rozpędzeni poznaniacy we wzorowy sposób przeprowadzili kolejne akcje. W 88. minucie po zagraniu Pawła Piceluka, Grzeszczyk po raz drugi pokonał bramkarza Dolcanu. W ostatniej minucie, zagranie Grzeszczyka, wykorzystał Jakóbowski i było 3:0.

Miał rację przed meczem trener Owczarek, twierdząc że Warta musi się wreszcie na dobre przebudzić. Szkoleniowiec trafił idealnie ze zmianami, bo dwaj nowi zawodnicy zdobyli po bramce. No i wreszcie cała drużyna ambitnie walczyła przez 90 minut pojedynku. Okazało się, że można i warto, bo sukces tym bardziej smakował po ostatnim gwizdku arbitra.

Warta zdobyła trzy, cenne punkty i oby to był dobry prognostyk przed następnymi, ligowymi pojedynkami. Najbliższy zieloni rozegrają w środę 9 maja w Stróżach z Kolejarzem. W Poznaniu, już przy Drodze Dębińskiej, zagrają w sobotę 12 maja z GKS Bogdanka Łęczna.

18. Olimpia Elbląg 29 18 25-56

Bramki: 1:0 - Piotr Reiss (73), 2:0 - Łukasz Grzeszczyk (88), 3:0 - Michał Jakóbowski (90).

Warta: Słowik - Bartczak, Mysiak (75. Bartkowiak), Sobieraj, Mójta - Foszmańczyk (73. Jakóbowski), A. Marciniak (62. Grzeszczyk), Ngamayama, Reiss, Bereszyński - Piceluk.

Dolcan: Leszczyński - Jakubik (82. Zapaśnik), Ciesielski, Hirsz, Grzelak - Chwastek, Bazler (62. Koziara), Oso-liński (46. Hylaszek), Piesio, Świerblewski - Tataj.

Sędziował: J. Rynkowski (Szczecin). Widzów: 1 000.