Warta Poznań wypadła słabo w sparingu przeciwko Pogoni Szczecin. Oblany sprawdzian testowanego zawodnika Zielonych

Bartosz Kijeski
Warta Poznań w swoim trzecim meczu kontrolnym musiała uznać wyższość Pogoni Szczecin. Adam Jastrzębowski
Warta Poznań w trzecim sparingu w ramach letnich przygotowań do sezonu 2023/24 przegrała na boisku w Opalenicy z Pogonią Szczecin 0:3 (0:2). W porównaniu do ostatniego meczu z rumuńskim Farulem Konstanca Zieloni nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. W środowym meczu w barwach poznaniaków zagrał zawodnik testowany, Anglik Andre Wisdom, który w przeszłości występował w Premier League.

Piłkarze Warty Poznań rozegrali w tym okresie przygotowawczym trzeci mecz kontrolny. W środowe przedpołudnie rywalem Zielonych była Pogoń Szczecin. To właśnie z Portowcami ekipa trenera Dawida Szulczka 21 lipca zainauguruje ligowe zmagania. Wcześniej poznaniacy przegrali z reprezentacją Polski U19 0:1, natomiast w ostatnim meczu pewnie pokonali mistrza Rumunii - Farul Konstanca 3:0.

Przeczytaj też: Pierwszy transfer w Lechu Poznań potwierdzony! Szwed związał się z Kolejorzem trzyletnim kontraktem

- Przede wszystkim w meczu z Pogonią nadal będziemy chcieli doskonalić nasz model gry, a na tle silnego przeciwnika chcemy przekonać się, co musimy jeszcze poprawić w naszej grze przed pierwszym pojedynkiem ligowym. Jeśli chodzi o skład, to na tym etapie okresu przygotowawczego na pewno zawodnicy jeszcze nie będą grali w pełnym wymiarze czasowym. Jest to równoznaczne z tym, ze szansę gry otrzymają również młodzi zawodnicy z Akademii Warty Poznań - powiedział przed spotkaniem asystent trenara Arkadiusz Szczerbowski.

Zarówno Warta, jak i Pogoń wystawiły praktycznie swoje najmocniejsze jedenastki. Mecz rozpoczął się od ataku Warty Poznań. W 1. minucie spotkania Zieloni mogli prowadzić 1:0, gdy akcję lewą stroną boiska zainicjował Stefan Savić. Austriak podał piłkę do Niilo Maenpyy, natomiast podanie Fina do Dario Vitzingera zostało przyblokowane.

Pierwszą bramkę strzeliła jednak Pogoń. W 11. minucie fatalną stratą we własnym polu karnym na rzecz Luki Zahovicia zaliczył Dawid Szymonowicz. Słoweniec bez zastanowienia do nowego nabytku Pogoni, Efthymiosa Koulourisa, a ten ze stoickim spokojem pokonał bezradnego Jędrzeja Grobelnego. Kilka minut później szczecinianie prowadzili już 2:0, a autorem trafienia ponownie został Grek. Warto zaznaczyć ładne napędzenie akcji przez Mateusza Łęgowskiego, który przebojem wdarł się w pole karne Zielonych.

W drugiej odsłonie na boisku widzieliśmy rezerwowy skład Zielonych złożony z młodzieżowców. Na boisku pojawił się także testowany zawodnik Andre Wisdom. Anglik ma na swoim koncie bogatą przeszłość w Championship oraz Premier League. Jego ostatnim klubem było Derby County. Problem jest taki, że na boisku ostatni raz pojawił się w lutym 2022 roku, w spotkaniu rezerw, natomiast na szczeblu Championship wystąpił w 2021 roku.

Jego występu nie można zaliczyć do udanych. Urodzony w Leeds środkowy obrońca zaliczył kilka niepewnych interwencji, a na koniec sprokurował rzut karny, który na bramkę zamienił Sebastian Kowalczyk, ustając wynik na 3:0 dla Pogoni.

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 0:3 (0:2)

Bramki: Koulouris 11. i 25., Kowalczyk 90. (k)

Warta (I połowa): Grobelny – Kupczak, Szymonowicz, Kopczyński – Kiełb, Maenpaa, Żurawski, Kostewycz (31. Kościelny) – Luis, Savić – Vizinger (31. Sangowski)

Warta (II połowa): Lis – Kościelny (70. Wisdom), Jakubowski, Wajman – Lechowicz, Wódecki, Paszkowski, Stańczak (85. Malchrowicz) – Sarbinowski (75. Hanuszczak), Kamiński (85. Jóskowski)– Sangowski (50. Jechura).