Wisła Kraków - Lech Poznań 0:0. Oceniamy zawodników Kolejorza

Karol Maćkowiak
Wisła Kraków - Lech Poznań 0:0. Oceniamy zawodników Kolejorza Andrzej Banas
Lech zremisował z Wisłą 0:0. Kto był najlepszy w drużynie Kolejorza, a kto zawiódł? Zawodników Kolejorza w skali 1-10 ocenia Karol Maćkowiak.

MATUS PUTNOCKY - 5
Nie miał prawie w ogóle pracy. Strzałów w kierunku jego bramki było jak na lekarstwo. Piłka po jedynym groźnym uderzeniu Patryka Małeckiego poszybowała metr nad bramką Putnockiego.

TOMASZ KĘDZIORA - 5
W zasadzie wyłączył z gry Patryka Małeckiego, który miał wielkie problemy, by przejść prawego obrońcę. Kędziora był nieustępliwy, ale w 42. minucie na chwilę odpuścił krycie i mogło to się skończyć golem dla Wisły.

Zobacz zdjęcia i relację z meczu: Wisła - Lech: Klasyk bez goli [RELACJA, ZDJĘCIA]

LASSE NIELSEN - 5
Po jego starciu ze Stiliciem Bośniak domagał się rzutu karnego, natomiast gwizdek sędziego milczał. Czasem niepotrzebnie wybijał piłkę na oślep, zamiast spokojnie wprowadzić ją do gry. W obronie bez wpadek.

JAN BEDNAREK - 5
Grał na swoim przyzwoitym poziomie. Przegrał pojedynek w powietrzu z Głowackim, na szczęście dla Lecha nie przyniosło to żadnych konsekwencji. Nie miał większych problemów z atakującymi Wisły.
WOŁODYMYR KOSTEWYCZ - 5
Stać go na więcej. Nie był tak widoczny w ofensywie, jak w swoich pierwszych meczach w Kolejorzu. W tyłach nie popełniał większych błędów, lecz jedno efektowne dośrodkowanie to zbyt mało.

AZIZ TETTEH - 6
Nieźle radził sobie w środku pola, gdzie miał godnych przeciwników - Mączyński i Brlek napsuli mu sporo krwi. Pokazał się także w ofensywie kilkoma niezłymi podaniami, strzelił też na bramkę, tyle że Załuska strzał ten obronił bez problemów.

MACIEJ GAJOS - 4
Fatalny strzał w drugiej połowie najlepiej podsumował jego występ. Nie był zbyt aktywny, duet środkowych pomocników z Wisły sprawił, że Gajos nie istniał. Do protokołu meczowego wpisał się tylko żółtą kartką.

Wisła Kraków - Lech Poznań [RELACJA NA ŻYWO, WYNIK, ZDJĘCIA]

MACIEJ MAKUSZEWSKI - 4
To nie był jego dzień. Nie błyszczał rajdami, nie wygrywał pojedynków na skrzydle. Dopiero w drugiej połowie miał więcej przestrzeni, w jednej z kontr miał swoją szansę i ją zmarnował niecelnym podaniem.

RADOSŁAW MAJEWSKI - 4
Jego strzał wprost w ręce Załuski w drugiej połowie, to chyba jedyny moment, z którego go zapamiętaliśmy. Niewidoczny, jakby bał się odpowiedzialności, brakowało z jego strony dobrego prostopadłego podania.
DARKO JEVTIĆ - 6
Jeden lepszych z zawodników w drużynie Lecha. Miał pomysł na grę, szybko podejmował decyzje. Szkoda tylko, że nie wszyscy koledzy nadążali za jego pomysłami. Dośrodkowania ze stojącej piłki mu nie wychodziły tak, jak zawsze.

MARCIN ROBAK - 4
Stoczył wiele pojedynków ze stoperami Wisły i niestety, nie wszystkie wygrał. Nie można mu odmówić determinacji, natomiast zawsze mu czegoś brakowało, by znaleźć się w dogodnej sytuacji bramkowej.