Wygrana Lecha Poznań w zamkniętym sparingu z Miedzią Legnica. Kolejorz cały czas bez Aliego Gholizadeha

Afonso Sousa rozpoczął strzelanie dla Lecha Poznań w czwartkowym sparingu
Afonso Sousa rozpoczął strzelanie dla Lecha Poznań w czwartkowym sparingu Adam Jastrzębowski
Lech Poznań wygrał w czwartkowym sparingu z pierwszoligową Miedzią Legnica 3:2 (1:1). Bramki dla Kolejorza zdobyli Afonso Sousa, Filip Wilak oraz Mikael Ishak. Na boisku pojawił się długo niewidziany Barry Douglas, jednak znów zabrakło Aliego Gholizadeha, który leczy uraz. Mecz był zamknięty dla kibiców oraz przedstawicieli mediów.

Lech Poznań wygrywa w sparingu z Miedzią Legnica

Czwartek był dniem, w którym lechici mieli przetestować kilka nowych rozwiązań. Sparing z pierwszoligową Miedzią Legnica miał odpowiedzieć trenerowi Johnowi van den Bromowi na kilka istotnych pytań.

Pojedynek odbył się o godzinie 13 na boisku treningowym przy Enea Stadionie w Poznaniu. Kolejorz w meczu kontrolnym wyszedł praktycznie najmocniejszym składem. W spotkaniu zagrali także młodzieżowcy oraz piłkarze, którzy po urazach wracają do formy. Jednym z nich był Barry Douglas. Szkot ostatni raz na boisku pojawił się w rewanżowym meczu z Żalgirisem Kowno (2:1), czyli ponad 2 miesiące temu.

Strzelanie dla poznaniaków rozpoczął Afonso Sousa, lecz chwile po trafieniu Portugalczyka Miedź za sprawą Mehdiego Lehaire doprowadziła do remisu tuż przed przerwą.

Chwilę po zmianie stron lechici ponownie wyszli na prowadzenie po golu Filipa Wilaka. W 60. minucie legniczanie po raz kolejny pokonali Filipa Bednarka, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy, a konkretnie do Mikaela Ishaka. Szwedzki kapitan po niezłej akcji zapoczątkowanej przez Wilaka ustalił wynik na 3:2. Asystę przy tej bramce zaliczył Artur Sobiech.

Brak Aliego Gholizadeha w meczu

W tym spotkaniu nie zobaczyliśmy Aliego Gholizadeha, którego powrót na boisko się znacząco przedłuża. Według naszych informacji nowy nabytek Kolejorza bierze udział w treningach z zespołem, jednak nie we wszystkich jednostkach.
Przypomnijmy, pierwotnie Gholizadeh miał być gotowy na mecze po pierwszej przerwie reprezentacyjnej, później na początku października, a teraz już wiemy, że będzie to nie wcześniej niż koniec miesiąca.

- Na pewno będzie potrzebował zagrania jakiegoś meczu towarzyskiego, czy gdzieś w naszych rezerwach, aby mógł wdrożyć się w rytm meczowy po takiej długiej przerwie - zaznaczył szkoleniowiec Kolejorza podczas wrześniowej konferencji prasowej przed spotkaniem z Wartą.

Po wczorajszym pojedynku wiemy, że debiutu Irańczyka możemy się spodziewać podczas jednego z meczu rezerw Lecha Poznań w drugiej lidze.

Lech Poznań - Miedź Legnica 3:2 (1:1)

Bramki dla Lecha: Sousa 33, Wilak 49, Ishak 68
Lech: Bednarek - Pereira (76. Nadolski), Dagerstal, Milić (60. Mońka), Douglas (46. Kalata) - Ba Loua (76. Draszczyk), Karlstroem, Sousa (76. Niedzielski), Wilak - Ishak (83. Velde), Sobiech

Którzy piłkarze Poznańskiej Lokomotywy mają największą wartość? Wybraliśmy 12 najcenniejszych graczy Lecha. W rankingu znaleźli się zawodnicy, których wartość rynkowa jest równa bądź przekracza 1,5 milina euro. Przejdź do zestawienia --->

Oto najwyżej wyceniani piłkarze Lecha Poznań. Tak wygląda je...