Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że trasa wyścigów została wytyczona od startu przy Sheratonie, dalej kolarze pojadą ulicą Bukowską do granicy Poznania, a następnie przez Przeźmierowo, Lusowo, Jankowice, Wilkowo, Niepruszewo i Pokrzywnicę wrócą w kierunku Przeźmierowa i Poznania. Oznacza to, nie tylko utrudnienia dla kierowców, ale również zmiany w organizacji kursów autobusów - nie tylko linii w Poznaniu, ale także autobusowych linii aglomeracyjnych na terenie gmin Tarnowo Podgórne i Dopiewo.
Ulica Bukowska na odcinku od ul. Roosevelta do ul. Zeylanda będzie zamknięta już od godziny 23:30 w sobotę (2 lipca) do godz. 14:00 w niedzielę (3 lipca), zatem od pierwszych kursów linii nocnych autobusy linii numer 212 i 222 pojadą zmienionymi trasami. Natomiast w niedzielę od godz. 6:00 do 14:00 zamknięte będą pozostałe odcinki trasy zawodów Gran Fondo w Poznaniu. Trasa wyścigu będzie sukcesywnie odblokowywana po powrocie do Poznania ostatniego zawodnika (około godz. 14:00).
MPK podaje z kolei, że planowane są następujące zamknięcia wzdłuż trasy wyścigu: ul. Bukowska od ul. Roosevelta do ul. Zeylanda – od soboty, 2 lipca br. od godz. 23:30 do niedzieli, 3 lipca br. godz. 14:00, ul. Bukowska od ul. Zeylanda do ul. Bułgarskiej – w niedzielę, 3 lipca br. w godz. 6:00 – 14:00, jezdnia południowa ul. Bukowskiej od ul. Bułgarskiej do granicy miasta – w niedzielę, 3 lipca br. w godz. 6:00 – 14:00, ulice poprzeczne do ul. Bukowskiej od ul. Szylinga do granicy miasta – w niedzielę, 3 lipca br. w godz. 8:00 – 8:30 w kierunku granicy miasta oraz w godz. 10:10 – 12:15 w kierunku centrum.
A oto zapowiadane zmiany w komunikacji przed - i w czasie wyścigu.
Zmiany w komunikacji nocnej z soboty na niedzielę (z 2 na 3 lipca)
Linia nr 212: SZWAJCARSKA SZPITAL - … - Roosevelta – Głogowska – Berwińskiego/Wyspiańskiego – Matejki – Bukowska - … - KACZA
Linia nr 222: MOGILEŃSKA - … - Roosevelta – Głogowska – Berwińskiego/Wyspiańskiego – Matejki – Bukowska - … - PORT LOTNICZY ŁAWICA
Zmiany w komunikacji tramwajowej w niedzielę (3 lipca)
Linia nr 6 - od pierwszych kursów do końca imprezy: MIŁOSTOWO - … - Matyi – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – JUNIKOWO
Linia nr 7 - od ok. godz. 10:10 do ok. 12:15: OGRODY – Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska - … - ZAWADY
Linia nr 13 - od pierwszych kursów do końca imprezy: PLAC WIELKOPOLSKI - … - Roosevelta – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – JUNIKOWO
Linia nr 15 - od pierwszych kursów do końca imprezy: OS. SOBIESKIEGO - … - Roosevelta – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – JUNIKOWO
Zmiany w miejskiej komunikacji autobusowej w niedzielę (3 lipca)
DWORZEC ZACHODNI – Głogowska – Berwińskiego/Wyspiańskiego – Reymonta – Przybyszewskiego – Marcelińska – Wałbrzyska – Strzegomska – Leśnych Skrzatów - Złotowska - MALWOWA
Linia nr 159 - od pierwszych kursów do końca imprezy: POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Szpitalna – Nowina - Polska – Bukowska – PORT LOTNICZY ŁAWICA. Powrót: PORT LOTNICZY ŁAWICA – Bukowska – Przeźmierowo Rynkowa – Przeźmierowo Poznańska – Dąbrowskiego – Roosevelta – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY
Linia nr 163 - od pierwszych kursów do końca imprezy: GARBARY PKM - … - Św. Marcin – Roosevelta – Głogowska – Berwińskiego/Wyspiańskiego – Reymonta – Przybyszewskiego – Marcelińska - … - GÓRCZYN PKM
Linia nr 164 - od ok. godz. 10:10 do ok. 12:15: KACZA - … - Kasprzaka – Wyspiańskiego – Głogowska – Roosevelta – Zwierzyniecka – Kraszewskiego - … - PUSZKINA. Powrót: PUSZKINA - … - Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowska – Berwińskiego – Kasprzaka - … - KACZA
Linia nr 169 - od pierwszych kursów do końca imprezy: OS. SOBIESKIEGO - … - Św. Marcin – Roosevelta – Głogowska – Berwińskiego/Wyspiańskiego – Reymonta – Przybyszewskiego – Marcelińska – Bułgarska - … - OS. KOPERNIKA
Linia nr 177 - od pierwszych kursów do końca imprezy: DWORZEC ZACHODNI – Głogowska – Berwińskiego/Wyspiańskiego – Reymonta – Przybyszewskiego – Marcelińska – Wałbrzyska – Strzegomska – Leśnych Skrzatów - Złotowska – Malwowa - JUNIKOWO
Linia nr 182 - od ok. godz. 10:10 do ok. 12:15 autobusy będą kursować dwoma różnymi trasami: WICHROWE WZGÓRZE - … - OGRODY. Powrót: OGRODY – Nowina – Polska – Dąbrowskiego - … - WICHROWE WZGÓRZE. I druga trasa: GÓRCZYN PKM - … - Grochowska – Marcelińska – Bułgarska – Jugosłowiańska – Promienista – OS. KOPERNIKA
Linia nr 191 - od pierwszych kursów do ok. godz. 10:10 i od ok. godz. 12:15 do ok. 14:00: OS. SOBIESKIEGO - … - Szpitalna – Nowina – Polska – Bułgarska – Jugosłowiańska – Promienista – OS. KOPERNIKA
Linia nr 191 - od ok. godz. 10:10 do ok. 12:15: OS. SOBIESKIEGO - … - OGRODY. Powrót: OGRODY – Nowina – Polska – Dąbrowskiego - … - OS. SOBIESKIEGO
Linia nr 193 - od pierwszych kursów do ok. godz. 10:10 i od ok. godz. 12:15 do ok. 14:00: OS. SOBIESKIEGO - … - Szpitalna – Nowina – Polska – Bułgarska – … - GÓRCZYN PKM
Linia nr 193 - od ok. godz. 10:10 do ok. 12:15: OS. SOBIESKIEGO - … - Żeromskiego – Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowska – Berwińskiego – Wyspiańskiego – Reymonta – Przybyszewskiego – Marcelińska – Bułgarska - … - GÓRCZYN PKM. Powrót:
GÓRCZYN PKM - … - Bułgarska – Marcelińska – Przybyszewskiego – Reymonta – Wyspiańskiego – Głogowska – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Żeromskiego - … - OS. SOBIESKIEGO
Zmiany na autobusowych liniach podmiejskich w niedzielę (3 lipca)
Linia nr 729 - w godzinach od około 7:00 do około 14:00: JUNIKOWO – Malwowa – Skórzewo, Poznańska – Skórzewo, Kozierowskiego – Dąbrowa, Leśna – Dąbrówka, Długa - Dąbrówka, Poznańska - … - DOPIEWO/DWORZEC KOLEJOWY
Linia nr 802 - w godzinach od około 7:00 do około 14:00: OGRODY - … - Przeźmierowo, Rynkowa – Przeźmierowo, Sosnowa – PRZEŹMIEROWO/CMENTARZ
Linia nr 804 - w godzinach od około 7:00 do około 14:00: OGRODY - … - Przeźmierowo, Rynkowa – Przeźmierowo, Sosnowa – PRZEŹMIEROWO/CMENTARZ
Linia nr 811 - w godzinach od około 7:00 do około 14:00: OGRODY - … - Rumianek, Szkolna – RUMIANEK/ŚWIETLICA. Powrót: RUMIANEK/ŚWIETLICA - Rumianek, Poznańska – Tarnowo Podgórne, Poznańska - … - OGRODY
Linia nr 812 - w godzinach od około 7:00 do około 14:00: OGRODY - … - Tarnowo Podgórne, Poznańska – Jankowice, Poznańska – JANKOWICE/PĘTLA
Linia nr 821 - w godzinach od około 7:00 do około 14:00: OGRODY - … - Tarnowo Podgórne, Rokietnicka - Tarnowo Podgórne, Poznańska – TARNOWO PODGÓRNE/CENTRUM
Na trasach objazdowych autobusy będą się zatrzymywać na wszystkich napotkanych przystankach z wyjątkiem: przystanków „Dworzec Zachodni” na ul. Głogowskiej, przystanków „Stare ZOO” na ul. Zwierzynieckiej, a także tymczasowych przystanków „Wyspiańskiego” zlokalizowanych na ul. Matejki i na ul. Wyspiańskiego. Na węźle „Most Dworcowy” zlokalizowane są przystanki tymczasowe na ul. Roosevelta, z których pasażerowie będą mogli korzystać podczas objazdów związanych z wyścigiem Gran Fondo.
Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?