Zaczyna się akcja serwisowa Volkswagena. Obejmie także auta...

  Zaczyna się akcja serwisowa Volkswagena. Obejmie także auta w Wielkopolsce

  PRO

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  VW Golf 2.0 TDI objęty jest akcją serwisową, która niebawem ruszy w całej Europie

  VW Golf 2.0 TDI objęty jest akcją serwisową, która niebawem ruszy w całej Europie ©Volkswagen

  Vokswagen rozpoczyna wprowadzanie aktualizacji oprogramowania w pojazdach z silnikami EA 189. Pierwszym osobowym modelem tej marki, dla którego klienci już niedługo będą mogli ustalić termin wizyty w serwisie jest Golf TDI Blue Motion Technology (BMT) z silnikiem 2.0. Listy z zaproszeniem do serwisu wysłane zostaną do wszystkich właścicieli aut, których dotyczy akcja.
  VW Golf 2.0 TDI objęty jest akcją serwisową, która niebawem ruszy w całej Europie

  VW Golf 2.0 TDI objęty jest akcją serwisową, która niebawem ruszy w całej Europie ©Volkswagen

  - Za kilka tygodni ruszy akcja serwisowa także u nas. Będziemy kontaktować się z naszymi klientami, by w dogodnym dla nich terminie przeprowadzić akcję serwisową – zapewniał nas serwisant w jednym z punktów dealerskich Volkswagena w Poznaniu. - W naszym przypadku mamy zaledwie kilku klientów, którzy użytkują obecnie samochody wchodzące w akcję serwisową – dodaje. W całej Europie jest około 15 tys. aut, które muszę przejść zmienę oprogramowania z serwisie.
  - Volkswagen pracuje nad wdrażaniem środków technicznych i dokona aktualizacji we wszystkich samochodach, których dotyczy sprawa emisji tlenków azotu. Odbywa się to w ścisłej współpracy z odpowiednimi urzędami. Stosowne środki techniczne zostaną wdrożone na koszt producenta. Ponadto w ramach akcji serwisowej klientom zostanie bezpłatnie zaoferowany odpowiedni zastępczy środek lokomocji – czytamy w materiale prasowym Volkswagena. Producent zapewnia przy tym, że samochody, które podlegają akcji serwisowej, są bezpieczne i sprawne technicznie, a w związku z tym ich użytkowanie nie zagraża ich użytkownikom. - Do czasu przeprowadzenia aktualizacji mogą w pełnym zakresie uczestniczyć w ruchu drogowym – zapewniają przedstawiciele niemieckiego koncernu. Wdrażanie niezbędnych czynności serwisowych odbywa się w całej Europie zgodnie z planem działań i terminów ustalonym wspólnie z Federalnym Urzędem do Spraw Ruchu Drogowego.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY