Zakład Makerspace: Zbierają pieniądze na przeprowadzkę i...

  Zakład Makerspace: Zbierają pieniądze na przeprowadzkę i nową siedzibę

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zakład Makerspace: Zbierają pieniądze na przeprowadzkę i nową siedzibę

  ©Łukasz Gdak

  Zakład Makerspace musi opuścić dotyczasową siedzibę przy ulicy Wawrzyniaka w Poznaniu. Na remont nowej i przeprowadzkę potrzebuje minimum 100 tys. zł. Na portalu PolakPotrafi.pl pod hasłem „Zakład, że się uda? Zbieramy na nową siedzibę FabLabu” trwa zbiórka pieniędzy. – W ciągu trzech dni uzyskaliśmy 16 tys. Do 8 maja musimy zebrać minimum 100 tys. zł. – twierdzi Agata Pakieła z Fundacji Animatornia, która prowadzi Zakład Makerspace.
  Zakład Makerspace: Zbierają pieniądze na przeprowadzkę i nową siedzibę

  ©Łukasz Gdak

  Dwa lata temu Fundacja Animatornia uruchomiła na terenie dawnych Poznańskich Zakładów Graficznych Zakład Makerspace. To miejsce dla majsterkowiczów, wytwórców – ludzi kreatywnych. Każdy może tutaj przyjść, coś naprawić czy zbudować, korzystając ze sprzętu, w jaki wyposażono warsztat stolarski, ślusarski, spawalniczy, krawiecki, elektroniczny czy druku 3D.

  – To miejsce jedyne w swoim rodzaju. Każdy poznaniak, jeśli będzie miał problem z meblem czy sprzętem elektronicznym może być pewny, że jak tu przyjdzie to mu pomożemy, naprawimy, doradzimy czy przeszkolimy – zapewnia Mateusz Muszyński, który w zakładzie zajmuje się odnawianiem mebli. – Teraz robię duże zagłowie. W kolejce czekają krzesła i fortele. Jeden komplet krzeseł ma 200 lat. Wyściółkę na siedzisku robiono wtedy z trawy kokosowej, słomy. Mam nadzieję, że zdążę to zrobić do końca kwietnia.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo