MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020: Uczniowie z Poznania odebrali świadectwa w maseczkach. Zobacz zdjęcia

Justyna Dopierała
Justyna Dopierała
26 czerwca dzieci i młodzież rozpoczęły dwumiesięczną przerwę od nauki. Uczniowie ze SP 17 w Poznaniu po kilku miesiącach nieobecności w szkole z powodu pandemii koronawirusa, w piątek spotkali się z nauczycielami i i odebrali świadectwa.
26 czerwca dzieci i młodzież rozpoczęły dwumiesięczną przerwę od nauki. Uczniowie ze SP 17 w Poznaniu po kilku miesiącach nieobecności w szkole z powodu pandemii koronawirusa, w piątek spotkali się z nauczycielami i i odebrali świadectwa. Robert Woźniak
W piątek, 26 czerwca zakończył się rok szkolny 2019/2020. Uczniowie z Poznania z zachowaniem szczególnych środków ostrożności odebrali świadectwa. To ważny dzień, na który dzieci i młodzież czekały z niecierpliwością. To również okazja do spotkania ze znajomymi i nauczycielami po wielu tygodniach realizowania nauki zdalnej.

W Szkole Podstawowej nr 17 w Poznaniu świadectwa odebrały 34 klasy. Dyrektor przyznaje, że to ważny dzień dla uczniów, ale ze względu na zagrożenie uroczystość ograniczyła się do krótkich spotkań z wychowawcami.

- Dzieci pracowały cały rok i nie chcieliśmy odbierać im tej uroczystości i wysyłać świadectw elektronicznie. Oczywiście to tylko krótkie spotkania z wychowawcami, przekazanie gratulacji i świadectw. Pojawiła się zdecydowana większość uczniów, co mnie bardzo cieszy. To dla nich ważny dzień również z tego powodu, że uczniom brakowało spotkań z nauczycielami i rówieśnikami – przyznaje Sławomir Stanclewski.

Czytaj także: Koniec roku szkolnego 2019/2020: Nauczyciele wystawią oceny zdalnie. Czy będą mieli problem z ocenieniem samodzielności pracy uczniów?

Sprawdź też:

Odebranie świadectw w SP 17 odbyło się na dziedzińcu szkoły.

- Zakończenie roku odbywa się między godziną 8.30 a 12. Uczniowie podzieleni są na grupy tak, by nie tworzyć jednorazowo tłumu. Prosiliśmy również o maseczki i rękawiczki, ale to była decyzja rodziców, ponieważ odebranie świadectw odbywało się na otwartej przestrzeni, gdzie nie ma konieczności zakrywania ust oraz nosa - dodaje dyrektor.

Zobacz też: Czy uczniowie wrócą we wrześniu do szkół? Kiedy koniec nauki zdalnej? MEN: Przygotowujemy się do stacjonarnej pracy placówek

Uczniowie SP 17 będą mogli odebrać świadectwa również w wakacje.

- Pojedynczy uczniowie się nie pojawili, ale dokument będzie na nich czekał w sekretariacie - mówi Sławomir Stanclewski.

Niektórzy uczniowie odbiorą świadectwa we wrześniu

Nie wszyscy uczniowie odebrali jednak w piątek świadectwa. W Szkole Podstawowej nr 51 w Poznaniu, gdzie wakacje rozpoczęło prawie 800 dzieci nie zorganizowano tradycyjnego zakończenia roku szkolnego.

- Zgodnie z wytycznymi nie mogliśmy jednego dnia rozdać świadectw wszystkim uczniom. W środę zorganizowaliśmy spotkanie dla dzieci z oddziału przedszkolnego i ich rodziców, natomiast w piątek świadectwa odebrali pierwszoklasiści, trzecioklasiści i ósmoklasiści - mówi Kamila Pona, dyrektor SP 51 w Poznaniu.

Pozostałe klasy odbiorą świadectwa w wakacje lub we wrześniu.

- Najważniejsze były świadectwa dla ósmoklasistów, którzy potrzebują ich przy rekrutacji do szkół średnich. Dla klas I chcieliśmy to zorganizować, ponieważ to pierwsze świadectwa, na które te maluchy i ich rodziny czekały. Pozostałe oddziały mogą odbierać dokument w sekretariacie lub otrzymają go po powrocie do szkół we wrześniu od wychowawców – tłumaczy dyrektorka.

Zakończenie roku szkolnego online

Liceum Ogólnokształcące nr 2 zorganizowało natomiast zakończenie roku online.

- W piątek oraz w czwartek wychowawcy łączyli się ze swoimi klasami na wideokonferencjach. Rozmawiali, dziękowali sobie za miniony rok i gratulowali wyników. Świadectwa wysłaliśmy młodzieży skanem, a oryginały wraz z dyplomami i nagrodami mogą odebrać w sekretariacie lub we wrześniu od wychowawcy - mówi Malgorzata Dembska, dyrektor II LO w Poznaniu.

Zobacz także: Koniec roku szkolnego - czas na wakacje! Zobacz najlepsze MEMY, DEMOTYWATORY i śmieszne obrazki

Kilka dni wcześnie z „dwójką” pożegnali się również maturzyści.

- Nie mogliśmy dla nich zorganizować pożegnania w kwietniu, ale w środę odbyło się uroczyste wręczenie nagród, świadectw i wpisanie do złotych ksiąg. To dla nich bardzo ważne, frekwencja była prawie stuprocentowa – dodaje dyrektorka.

Zobacz zdjęcia:

26 czerwca dzieci i młodzież rozpoczęły dwumiesięczną przerwę od nauki. Uczniowie ze SP 17 w Poznaniu po kilku miesiącach nieobecności w szkole z powodu pandemii koronawirusa, w piątek spotkali się z nauczycielami i i odebrali świadectwa.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020: Uczniowie z Poznania o...

Zobacz też:

Piątek, 25 czerwca to dzień, na który miliony uczniów czekały z utęsknieniem. To bowiem ostatni dzień roku szkolnego, w którym uczniowie odbierają świadectwa szkolne. Tak pozytywny dzień stał się inspiracją do powstania wielu zabawnych memów i demotywatorów - zobacz te najlepsze. Zobacz te najlepsze ---->

Koniec roku szkolnego 2021 - czas na wakacje! Zobacz najleps...

Sprawdź też:

Koniec roku szkolnego w Gnieźnie - zobacz wideo:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski