Ze szkolnej kłótni o najem wyszła awantura o grunt

  Ze szkolnej kłótni o najem wyszła awantura o grunt

  Elżbieta Sobańska, Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Radni podczas wczorajszej Komisji Oświaty zajęli się konfliktem pomiędzy Anglojęzyczną Szkołą Podstawową a Gimnazjum nr 62 (z ulicy Janickiego). Przedmiotem sporu jest, kończąca się w czerwcu, umowa najmu pomieszczeń, które gimnazjum wynajęło podstawówce.
  Dorota Furmańczak, dyrektor Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej nie kryje zdziwienia decyzją dyrektora gimnazjum, z którym - jak podkreśla - dobrze się współpracowało.

  - W grudniu dowiedzieliśmy się, że umowa najmu nie zostanie przedłużona - mówi Dorota Furmańczak. - A teraz ponad setka dzieci nie będzie się miała od września gdzie uczyć. Ponadto wyremontowaliśmy użyczone nam sale lekcyjne. Wydaliśmy 100 tysięcy złotych i już tych pieniędzy nie odzyskamy.

  Janusza Kaczmarka, dyrektora Gimnazjum nr 62 oburza takie postawienie sprawy. Okazuje się bowiem, że umowy między placówkami zawsze były zawierane na rok.

  - Ostatnią umowę najmu zawarliśmy na okres od 1 września 2008 roku do 30 czerwca 2009 roku - tłumaczy Janusz Kaczmarek. - W grudniu przypomniałem właścicielowi szkoły o kończącej się umowie.

  Brak możliwości przekazywania kolejnych sal kosztem pogorszenia warunków nauki gimnazjalistów (już teraz zajęcia odbywają się w świetlicy i czytelni), brak porozumienia i nierozliczenie się ze sprzętów kuchennych - to główne powody nieprzedłużenia umowy z Anglojęzyczną Szkołą Podstawową.

  - Chciałbym, żeby w takiej sytuacji miasto pomogło znaleźć nam inny lokal - prosi Stanisław Adamczyk, właściciel ASP. - Nasza szkoła się rozwija, chcemy przyjąć więcej dzieci.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pewno o kase poszlo

  kasior (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Ale niezla jazda jak zwykle pewno chodzi o kase ktos dal za malo lub dal nie temu co trzeba, a dzieci na tym cierpią.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo