Agnieszka Duczmal i jej Orkiestra Kameralna Amadeus zabiorą...

  Agnieszka Duczmal i jej Orkiestra Kameralna Amadeus zabiorą melomanów w podróż po świecie

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Solistą koncertu orkiestry Amadeus będzie Jarosław Żołnierczyk

  Solistą koncertu orkiestry Amadeus będzie Jarosław Żołnierczyk ©Kamil Babka

  Skrzypek Jarosław Żołnierczyk będzie w niedzielę solistą koncertu Orkiestry Kameralnej Amadeus "Echa świata".
  Solistą koncertu orkiestry Amadeus będzie Jarosław Żołnierczyk

  Solistą koncertu orkiestry Amadeus będzie Jarosław Żołnierczyk ©Kamil Babka  Skrzypek Jarosław Żołnierczyk, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus i Chór Kameralny UAM to wykonawcy koncertu „Echa świata”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

  Wieczór rozpocznie natchniony młodzieńczy utwór Karola Szymanowskiego - Etiuda b-moll op. 4 nr 3 - przeznaczona pierwotnie na fortepian. Tym razem zabrzmi w wykonaniu orkiestry smyczkowej w aranżacji Agnieszki Duczmal.
  Następnie przeniesiemy się wyobraźnią nad jezioro Czterech Kantonów w Szwajcarii, aby podziwiać je w świetle księżyca w Sonacie cis-moll op. 27 nr 2 Ludwiga van Beethovena w aranżacji Jakuba Kowalewskiego. „Jesień w Albanii”, „Zima w Tybecie”, „Wiosna w Japonii”, „Lato w Indiach” - to z kolei tytuły poszczególnych części utworu „Four World Seasons” Roxanny Panufnik, który w Poznaniu zabrzmi po raz pierwszy. Córka Andrzeja Panufnika wykorzystała w nim melodie zasłyszane podczas orientalnych podróży. Ciekawostką w tym utworze jest wykorzystanie oryginalnej misy tybetańskiej. Koncert zakończy „Arion” Zuzanny Koziej - który przeniesie nas w świat mitów starożytnej Grecji. „Arion” to dzieło finałowe XII Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat.

  Jarosław Żołnierczyk, solista wieczoru, jest zarazem koncertmistrzem Orkiestry Kameralnej Amadeusa. W 1991 roku zdobył wyróżnienie i nagrodę dziennikarzy na X Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.  Orkiestra Kameralna Amadeus - Echa Świata Aula UAM (ul. Wieniawskiego 1) 24 kwietnia, godzina 18 bilety; 30-50 zł

  m.zaradniak@glos.com


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo