Akademia Gitary. Słynni wirtuozi...

  Akademia Gitary. Słynni wirtuozi zachwycili publiczność w Gnieźnie i w Poznaniu

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Stefano Barneschi, Mauro Massa, Łukasz Kuropaczewski, Elżbieta Stonoga i Marci Frezzato zachwycili publiczność
  1/9
  przejdź do galerii

  Stefano Barneschi, Mauro Massa, Łukasz Kuropaczewski, Elżbieta Stonoga i Marci Frezzato zachwycili publiczność ©Grzegorz Dembiński

  Koncertami „Perły baroku. Giganci muzyki dawnej i Łukasz Kuropaczewski” w piątek w katedrze w Gnieźnie , a w sobotę w Auli UAM w Poznaniu rozpoczęła się XI Akademia Gitary.
  Festiwal potrwa do 3 września, a jego nurtem wiodącym jest muzyka barokowa.

  Wykonawcami koncertów inauguracyjnych byli członkowie m.in. legendarnego zespołu Il Giardino Armonicco: skrzypkowie Stefano Barneschi i Mauro Massa, altowiolistka Elżbieta Stonoga, wiolonczelista Marco Frezzato oraz wybitny polski gitarzysta Łukasz Kuropaczewski.

  W programie znalazły się Kwintet d moll Luigi Boccheriniego, Koncert D dur na gitarę i smyczki i Koncert na smyczki g moll Antonio Vivaldiego oraz Kwintet gitarowy D dur „Fandango” Luigi Boccheriniego.
  Wirtuozerskie wykonania sprawiły, że w wypełnionej katedrze gnieźnieńskiej publiczność zgotowała muzykom owację na stojąco. W Poznaniu również zgotowano gorącą owację, a muzycy odwzajemnili się na bis IV częścią Kwintetu Boccheriniego.

  Oni też byli zadowoleni z wykonania i postanowili kontynuować współpracę. Kto wie może w przyszłości nagrają wspólnie płytę?
  Akademia Gitary poza artystycznym ma też wymiar charytatywny. Wstęp na większość imprez jest wolny, ale do puszek wolontariuszy można wrzucać datki na rzecz głównego organizatora festiwalu Stowarzyszenia Wielkopolan Bona Fide, które pomaga rodzinom mającym nieuleczalnie chore dzieci.

  POLECAMY:
  Akademia Gitary - koncert w Gnieźnie:  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo