Autostrada A2: Duże utrudnienia w ruchu. Zobacz szczegóły

  Autostrada A2: Duże utrudnienia w ruchu. Zobacz szczegóły

  MIKO

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Autostrada A2: Duże utrudnienia w ruchu. Zobacz szczegóły
  1/5
  przejdź do galerii

  ©BIURO PRASOWE AWSA

  W związku z wymianą warstwy ścieralnej nawierzchni na odcinku autostrady A2 Poznań-Września, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Wiąże się to z dużymi utrudnieniami na węźle Poznań Wschód.

  Planowany przebieg prac

  • do 18 września – na wysokości węzła Poznań Wschód zamknięta jest jezdnia północna (kierunek Świecko), ruch odbywa się dwukierunkowo na jezdni południowej (kierunek Warszawa). Pozostawiono możliwość wjazdu i zjazdu na węźle Poznań Wschód, jednak włączenie się do ruchu na autostradzie jest znacznie utrudnione.


  Tymczasowa organizacja ruchu nie zakłada ustawienia znaku "stop" dla jadących od strony Gniezna w kierunku Poznania drogą S5. Ruch na autostradzie sprowadzono do jednego pasa, ale z możliwością włączenia się na zasadzie jazdy "na zamek". Prace mają potrwać 8 dni.
  • 13-21 września – na odcinku A2 nastąpi zamknięcie jezdni północnej (kierunek Świecko). Ruch odbywać się będzie dwukierunkowo na jezdni południowej (kierunek Warszawa). Czas prac szacowany jest na 8 dni.


  Oznacza to, że między 13 a 18 września zamknięte będą dwa odcinki A2, czyli 179 km + 250 a 171 km + 500; ruch na odcinku od PPO Nagradowice 181 km + 300 do 179 km + 250 poprowadzony zostanie pasem szybkim na jezdni północnej (kierunek Świecko), a na odcinku 179 km + 250 do 176 km + 600 dwukierunkowo na jezdni południowej (kierunek Warszawa).

  W poniedziałek, 17 września, nie będzie możliwości wjazdu na MOP Tulce (w tym również na stację paliw). Prace zaczną się rano i potrwają maksymalnie 12 godzin.

  Harmonogram prac może ulec korekcie z uwagi na m.in. warunki pogodowe.

  Zobacz infografiki:


  Informacje


  Aktualne informacje o płynności przejazdu na odcinku A2 Konin-Świecko dostępne są pod adresem: twitter.com/AutostradaWlkp oraz pod numerem infolinii: 0 800 022 242.

  POLECAMY:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY