MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Do Wrocławia pojedziemy ekspresowo... rowerem?

Redakcja
materiał prasowy
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann proponuje samorządom przyłączenie się do projektu budowy Rowerowej S5.

Trasa rowerowa z Poznania do Wrocławia obok ekspresowej drogi dla samochodów?To wcale nie jest niemożliwe. Zbigniew Hoffman, wojewoda wielkopolski, proponuje takie rozwiązania samorządom, na terenie których będzie przebiegała trasa ekspresowa S5. Zbigniew Hoffmann zaznacza, że prócz aspektu turystycznego, liczy się dla niego kwestia bezpieczeństwa.

Rowerowa S5 pojawiła się przy okazji wizyty wojewody w Rawiczu w październiku 2016 roku. Wtedy to burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik przedstawił wojewodzie projekt Rowerowej S5 polegający na utworzeniu trasy rowerowej wzdłuż drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań-Wrocław. Zbigniew Hoffmann zadeklarował wtedy objęcie projektu swoim patronatem.

– Rozwiązanie zaproponowane przez burmistrza Kubika wydaje się sensowne. Oprócz walorów turystycznych przekonuje mnie aspekt bezpieczeństwa. Przy drogach szybkiego ruchu często znajdują się zakłady pracy, do których właśnie drogami serwisowymi, przez znaczną część roku, rowerami dojeżdżają pracownicy – tłumaczy Zbigniew Hoffmann.

I dodaje: – Dlatego postanowiłem zapytać samorządy, czy byłyby zainteresowane włączeniem się do realizacji tego projektu.
W piśmie do poszczególnych samorządów wojewoda pytał m.in. o zainteresowanie projektem, ewentualne utrzymanie ścieżki rowerowej, obecne strategie i dokumenty planistyczne dotyczące infrastruktury rowerowej w gminie oraz wskazanie brakujących odcinków wzdłuż dróg serwisowych.

Po otrzymanych odpowiedziach wojewoda podejmie decyzje o ewentualnych dalszych krokach sprawie budowy trasy rowerowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski