Dzień Dziecka 2015: Słynne "Obrazki z wystawy" według...

  Dzień Dziecka 2015: Słynne "Obrazki z wystawy" według Agnieszki Duczmal

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Podczas koncertu "Przygoda z wyobraźnią" zatańczą uczniowie Poznańskiej Szkoły Baletowej

  Podczas koncertu "Przygoda z wyobraźnią" zatańczą uczniowie Poznańskiej Szkoły Baletowej ©Waldemar Wylegalski

  Z okazji Dnia Dziecka na koncert "Przygoda z wyobraźnią" zaprasza Orkiestra Kameralna Amadeus i szkoła baletowa
  Podczas koncertu "Przygoda z wyobraźnią" zatańczą uczniowie Poznańskiej Szkoły Baletowej

  Podczas koncertu "Przygoda z wyobraźnią" zatańczą uczniowie Poznańskiej Szkoły Baletowej ©Waldemar Wylegalski

  Jeden z największych przebojów muzyki symfonicznej "Obrazki z wystawy" Modesta Musorgskiego w opracowaniu Agnieszki Duczmal usłyszymy w poniedziałek podczas koncertu "Przygoda z wyobraźnią", jaki z okazji Dnia Dziecka organizuje w Auli UAM Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus. Na estradzie pojawią się także uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Dyrygować będzie Anna Duczmal-Mróz, a autorem choreografii jest Mirosław Różalski.
  Natomiast przewodniczką po muzyce będzie Alina Kurczewska. Ci, którzy wybiorą się na ten koncert, odwiedzą m.in. stary zamek, mroczne katakumby i chatkę na kurzej stopce, w której mieszka Baba Jaga. Urzekną ich tańczące w skorupkach kurczęta i figle dzieci w paryskim parku w Tuileries. Będą też świadkami kłótni przekupek na targu.

  Koncerty z okazji Dnia Dziecka organizowane są przez Orkiestrę Kameralną Amadeus od roku 2007 roku i zyskały już sobie markę zarówno wśród najmłodszych melomanów, jak ich rodziców. Założycielka Amadeusa Agnieszka Duczmal przypomniała niedawno z okazji Dnia Matki na facebooku, że jej mama uczyła języka polskiego właśnie w poznańskiej szkole baletowej. Dzięki temu poznała ona tę sztukę od kuchni, pokochała balet i nabrała szacunku dla ludzi, którzy go uprawiają.

  Dyrygentka poniedziałkowego koncertu Anna Duczmal- Mróz, córka Agnieszki Duczmal, rozpoczęła edukację muzyczną jako... skrzypaczka. Jej talent dyrygencki objawił się podczas próby orkiestry studenckiej Hochschule fur Musik und Theater w Hanowerze prowadzonej przez Eiji Oue, na której maestro zaproponował ochotnikom spróbowanie przejęcia pałeczki dyrygenckiej. "Konkurs" wygrała Anna Duczmal-Mróz. Profesor podarował jej swoją batutę i zaproponował studia. Ukończyła je z wyróżnieniem, prowadząc podczas koncertu dyplomowego hanowerską NDR-Radiophilharmonie.

  Przygoda z wyobraźnią Aula UAM (ul. Wieniawskiego 1),1 czerwca, godzina 17, bilety: 15-20 zł  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo