Filharmonia Poznańska - Mozartiana po raz 3.

  Filharmonia Poznańska - Mozartiana po raz 3.

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Piątkowym koncertem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej zadyryguje Reinhard Goebel

  Piątkowym koncertem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej zadyryguje Reinhard Goebel ©Antoni Hoffmann

  Reinhard Goebel poprowadzi w piątek trzeci koncert Filharmonii Poznańskiej z cyklu Mozartiana. Solistą będzie pianista Paweł Kowalski.
  Piątkowym koncertem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej zadyryguje Reinhard Goebel

  Piątkowym koncertem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej zadyryguje Reinhard Goebel ©Antoni Hoffmann

  Mozartiana to cykl koncertów Filharmonii Poznańskiej z okazji przypadającej w tym roku 260. rocznicy urodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta.

  W programie piątkowego trzeciego już koncertu w tym cyklu znajdą się: Uwertura i suita z opery „Armadis de Gaule” Johanna Christiana Bacha, 21. Koncert fortepianowy, Chaconna z muzyki baletowej „Idomeneo” i 38. Symfonia D-dur Praska Wolfganga Amadeusza Mozarta.

  Solistą wieczoru „Mozartiana 3.” będzie pianista Paweł Kowalski, a za pulpitem dyrygenckim stanie dobrze już znany poznańskim melomanom Reinhard Goebel.

  Paweł Kowalski jest jednym z najbardziej wszechstronnych i najwyżej cenionych polskich pianistów.
  Świadczą o tym sukcesy na całym świecie, ale również słowa wybitnych muzycznych osobowości, jak Andrzej Panufnik, który powiedział, że gra Kowalskiego charakteryzuje się wielką muzykalnością, wrażliwością i doskonałością techniczną. Pianista był jednym z pierwszych wykonawców koncertów fortepianowych zarówno Panufnika jak i Witolda Lutosławskiego. W repertuarze tego artysty znajduje się prawie 40 koncertów od Wolfganga Amadeusza Mozarta po Henryka Mikołaja Góreckiego.

  Dyrygent, skrzypek i muzykolog Reinhard Goebel jest założycielem i dyrektorem artystycznym zespołu Musica Antiqua Köln. Ze względu na swoje bogate doświadczenie i ogromną wiedzę o tak zwanej historycznej praktyce wykonawczej jest rozchwytywany na całym świecie. A wiedzę tę zaszczepia między innymi takim zespołom jak lipska Gewandhausorchester czy londyńska Royal Philharmonic Orchestra, W październiku 2013 po raz pierwszy poprowadził koncert Berlińskich Filharmoników. Od jesieni 2010 roku jest profesorem Mozarteum w Salzburgu.

  Mozartiana 3
  Aula UAM (ul. Wieniawskiego 1)
  1 kwietnia, godzina 19
  bilety: 20-50 zł  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo