Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Funkcjonariusze CBA w poznańskim PKS

Łukasz Cieśla
Janusz Wojtowicz
CBA nie chce zdradzić, dlaczego wkroczyło do PKS. Nieoficjalnie mówi się, że badana jest sprawa działki, gdzie znajdował się dworzec.

Funkcjonariusze CBA weszli w piątek do siedziby PKS Poznań. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o sprzedaż jednej z nieruchomości, do której doszło w 2015 roku. Wtedy właśnie PKS, po przeprowadzce dworca na działkę leżącą po sąsiedzku, sprzedał swoją dawną siedzibę w centrum Poznania. Nabywcą była firma Skanska. Czy właśnie o tę transakcję chodzi? CBA nie podaje żadnych szczegółów.

- Mogę powiedzieć tylko tyle, że prowadzimy czynności analityczne w sprawie poznańskiego PKS. W tej chwili trudno powiedzieć, czy i jakie kroki podejmiemy w przyszłości oraz jak długo potrwają nasze działania - mówi Temistokles Brodowski z CBA. PKS Poznań jest własnością miasta Poznań. To właśnie miejscy urzędnicy zajmowali się sprzedażą atrakcyjnie położonej 3-hektarowej działki.

Funkcjonariusz CBA: Prowadzimy czynności analityczne w sprawie PKS

Teren po dawnym dworcu autobusowym ma spory potencjał. Już ponad dwa lata temu władze zgodziły się, by powstały tam nawet 116-metrowe wieżowce z funkcją biurową i mieszkalną. O takie warunki zabudowy starał się wówczas zarząd PKS-u, by pokazać potencjalnym inwestorom, że teren warto kupić, bo będzie można na nim sporo zarobić. Oprócz terenu po dworcu PKS, Skanska nabyła na wiosnę nieruchomość znajdującą się tuż przy niej. Teren przy ul. Matyi o powierzchni blisko 3 tys. mkw. został sprzedany za ponad 9 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski