Pawilon nr 6 MTP w Poznaniu zamienił się w kiermasz ogrodniczy. Wszystko w ramach Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu "Gardenia 2019".

Podczas Targów "Gardenia 2019" nie mogło zabraknąć możliwości zakupu roślin i narzędzi. Róże, lilie, tulipany, byliny, cebule, krzewy, drzewa, nasiona roślin, warzyw, kwiatów i ziół, a także narzędzia ogrodnicze - to wszytko można było kupić podczas Kiermaszu Ogrodniczego.

- U nas są różne odmiany lilii. Są to kwiaty, które przywozimy z Holandii. Mamy np. lilie drzewiaste, które rosną na wysokość od 1,5 m do 2 m.

Mamy też odmiany azjatyckie, dużo mniejsze, które rosną w doniczkach i świetnie nadają się do wnętrz. Podczas kiermaszu sprzedajemy cebulki lilii. Ich cena zaczyna się od 1,50zł. Najdroższe, jak np. wspomniane już lilie drzewiaste, to koszt 7zł za cebulkę – mówi pani Swietłana.

Zobacz też: Gardenia 2019: Jakie kwiaty będą modne w tym sezonie? Jakie odmiany, jakie kolory?

Nie brakowało również niestandardowych odmian, nowości roku oraz bylin kolekcjonerskich, jak piwonie, jeżówki, żurawki, serduszka, zawilce, floksy. A także ciekawych rozwiązań do uprawy roślin.

- Na naszym stoisku można znaleźć kiełkownice słoikowe. To słoik, w którym można hodować kiełki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ kiełki umieszczone w słoiku rosną dużo szybciej. Koszt takiej specjalnej kiełkownicy to 32-34 zł, my dołączamy jeszcze w gratisie nasiona – tłumaczył pan Jakub z firmy Semini.