MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Happening: Zgolą wąsa Poznaniowi, a Grobelny... już zgolił. Zobacz!

KAB
Ryszard Grobelny po zgoleniu wąsów i z wąsami
Ryszard Grobelny po zgoleniu wąsów i z wąsami
O godzinie 14 przed urzędem miasta odbędzie się grupowe golenie wąsów. Happening przeciw działaniom prezydenta Ryszarda Grobelnego, m.in. zwolnieniu Ewy Wójciak, organizuje grupa Circus Ferus. A tymczasem Grobelny wąsy już zgolił...

Happening grupy Circus Ferus zainspirował artykuł Agnieszki Ziółkowskiej opublikowany w "Dzienniku Opinii".

"Zwolnienie Ewy Wójciak to sukces „wąsa” – mentalności konserwatywnego Poznania, uosabianego przez jego prezydenta. (...) W Poznaniu kultura służy czemu innemu niż poszukiwaniom. Jest narzędziem PR i promocji miasta (stąd na przykład hojne dofinansowanie festiwalu Jana A.P. Kaczmarka – znane nazwisko, jest się czym pochwalić), albo jako wysublimowana przyjemność dla zamożnych elit (dofinansowanie koncertu Placido Domingo z miejskich pieniędzy), albo jako popularna rozrywka dla ludu (w duchu „chleba i igrzysk” organizowane są czasem na stadionie przy ulicy Bułgarskiej masowe wydarzenia i koncerty).

Zobacz także: Gdyby babcia miała wąsy... W Poznaniu mogłaby zostać prezydentem [ZDJĘCIA]

Przede wszystkim jest jednak instrumentem doraźnej polityki. W tej roli kultura ma za zadanie tworzyć i podtrzymywać zbudowaną wokół tradycyjno-historycznych tropów tożsamość miasta i odpowiadać na potrzeby „prawdziwych poznaniaków” (wybudowane za miliony Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, historyczne rekonstrukcje i widowiska Misterium na Cytadeli).

Innymi słowy: kultura jest zakładniczką wąsa Grobelnego (wąs = konserwatywno-peryferyjny stan mentalny prezydenta i większej części zblatowanej elity polityczno-administracyjnej) i ma się podobać jego wąsatemu elektoratowi" - napisała Ziółkowska.

Akcja "Zgol wąsa Poznaniowi" rozpocznie się o godzinie 14 pod urzędem miasta na placu Kolegiackim.

Zobacz też: Starosty życie bez wąsów

- Jeśli nie podoba ci się wąs wyrastający spod stadionu, jeśli nie podoba ci się wąs porastający kliny zieleni, jeśli nie podoba ci się wąs centrów handlowych porastających miasto, jeśli nie podoba ci się dworzec w postaci wąsa, jeśli nie podoba ci się wąs oplatający instytucje kultury, to zgol wąsa! Przyjdź pod urząd miasta Poznania z maszynką do golenia - zachęca grupa Circus Ferus.

Organizatorzy akcji zapewniają, że zgolone wąsy zostaną przekazane do rąk własnych prezydenta. Tylko że ten póki co jest na urlopie. I właśnie dzisiaj opublikował na Twitterze swoje zdjęcie bez jakiegokolwiek zarostu i opatrzył je komentarzem: "Na wakacjach przychodzą człowiekowi do głowy różne pomysły… niektóre człowieka zmieniają :)".

Na wakacjach przychodzą człowiekowi do głowy różne pomysły… niektóre człowieka zmieniają :) pic.twitter.com/vwSEIfXaHf

— Ryszard Grobelny (@rgrobelny) August 6, 2014

Zbieg okoliczności, czy pomysł specjalistów od PR-u?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski