Hokej na trawie: Ligowe niespodzianki

Na krajowych boiskach odbyły się cztery spotkania siódmej kolejki rozgrywek pierwszej ligi. Dwa z nich zakończyły się niespodziankami.

W Poznaniu ekipa Warty uległa Stelii Gniezno 1:3. Zieloni dobrze rozpoczęli ten pojedynek i objęli prowadzenie w 17. minucie. Potem jednak to beniaminek I ligi zdobywał kolejne gole. Jeszcze w pierwszej połowie Hubert Grotowski zdobył dwie bramki, a tuż po przerwie dołożył trzecią. Warta mimo wielu okazji nie zdołała już odmienić losów tego spotkania.

Punkty stracił też toruński Pomorzanin, który przegrał na Śląsku z MKS Siemianowiczanka po karnych zagrywkach. Gospodarze byli bliscy zwycięstwa już w normalnym czasie gry, po wygrywali 2:0 i 3:2, ale goście zdołali doprowadzić do remisu w końcówce meczu. Ślązacy skuteczniej jednak wykonywali karne zagrywki i wywalczyli dwa punkty.

Z kolei inny gnieźnieński zespół Start, dość pewnie usadowił się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Tym razem Start pokonał na wyjeździe Polonię Środę 7:1. Natomiast wiceliderem pozostaje AZS Politechnika Poznań, która na swoim boisku pokonała LKS Gąsawa 8:3. Poznaniacy w niezłym stylu rozpoczęli ten mecz i prowadzili 3:0. Potem nastąpił przestój w grze Politechniki i ten moment wykorzystali gąsawianie, którzy szybo zdobyli dwie bramki. Ale po przerwie gospodarze opanowali sytuację na boisku i nie pozostawili złudzeń swoim rywalom, zwyciężając wyraźnie 8:3.

AZS Politechnika Poznań - LKS Gąsawa 8:3 (3:2)
bramki: K. Rachwalski 3 (1, 42, 46), M. Czapliński 2 (7, 69), Chwalisz (23), D. Rachwalski (48-kr), Michniak (52) - P. Rosiński 2 (24-k, 54-k), A. Jagodziński (26).
Polonia Środa - Start Gniezno 1:7 (0:3)
bramki: Sz. Jung (48) - M. Grotowski 3 (13, 33, 60), Wejerowski 2 (33-kr, 58), Tubacki (46), Ciężki (55).
Warta Poznań - Stella Gniezno 1:3 (1:2)
bramki: M. Walkowiak (17) - H. Grotowski 3 (23-kr, 34, 39-kr).
MKS Siemianowiczanka - KS Pomorzanin Toruń 3:3 (2:1) karne 2-1
bramki: M. Bortlik (17), D. Wieczorek (19-kr), D. Romańczyk (52) - F. Sobczak (31-kr), Szyplik (47), Zielinski (61); karne: Szwarcer, M. Orzeł - Zieliński.