Jacek Profaska wróci na fotel dyrektora szpitala?

  Jacek Profaska wróci na fotel dyrektora szpitala?

  Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Odwołanie Jacka Profaski wzbudziło wiele kontrowersji

  Odwołanie Jacka Profaski wzbudziło wiele kontrowersji ©archiwum

  Zarząd województwa rozpatrzy apel komisji zdrowia sejmiku o przywrócenie Jacka Profaski na stanowisko dyrektora szpitala dziecięcego.
  Odwołanie Jacka Profaski wzbudziło wiele kontrowersji

  Odwołanie Jacka Profaski wzbudziło wiele kontrowersji ©archiwum

  Sławomir Hinc, radny PiS sejmiku województwa wielkopolskiego, na piątkowym posiedzeniu komisji zdrowia zaapelował do zarządu województwa o ponowne rozpatrzenie odwołania i przywrócenie na stanowisko dyrektora szpitala dziecięcego w Poznaniu. Jacek Profaska został z niego odwołany uchwałą zarządu województwa.

  Hinc wnioskował, aby punkt dotyczący sytuacji w szpitalu dziecięcym znalazł się jako pierwszy w porządku obrad komisji z uwagi na to, że na posiedzenie przybyli pracownicy szpitala, którzy chcieliby szybko wrócić do swoich zawodowych obowiązków. Inną koncepcję miał Leszek Wojtasiak, członek zarządu województwa, który złożył wniosek, aby punkt ten ustalić ostatnim w porządku obrad. I ten wniosek został przyjęty przez radnych.

  Wśród dziesięciu punktów obrad większość dotyczyła spraw formalnych, które szybko i w większości jednogłośnie zostały przegłosowane . Krótką dyskusję wywołał punkt dotyczący finansowania metody in vitro, ale i ten wniosek został jednogłośnie odrzucony.

  Zdumienie wywołało zachowanie dwóch radnych, którzy wyszli z sali w momencie, gdy doszło do głosowania stanowiska komisji zdrowia w sprawie dyrektora Profaski. Okazało się wtedy, że komisja nie ma kworum, aby głosować nad uchwałą. Sytuację uratowała przewodnicząca Anna Majda, która przyprowadziła z powrotem jednego z radnych.

  Ostatecznie czterech radnych PiS głosowało za uchwałą, przeciw był Leszek Wojtasiak (PO) oraz doprowadzony przez przewodniczącą Jerzy Kado (PSL). Anna Majda (PSL) wstrzymała się od głosu. - Zarząd zajmie się tym wnioskiem, ale nic z tego nie będzie - zapowiedział od razu Leszek Wojtasiak. - To działanie trochę sobie a muzom - skwitował postępowanie radnych Prawa i Sprawiedliwości.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czas na zmiany.

  Dyrektor to nie dożywotni tytuł. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  układy

  fronc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  większość najważniejszych ludzi w szpitalu krysiewicza to koledzy profaski albo koledzy kolegów. ta elyta jest jednak za miętka do zarządu województwa

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  "- Zarząd zajmie się tym wnioskiem, ale nic z tego nie będzie - zapowiedział od razu Leszek Wojtasiak. - To działanie trochę sobie a muzom - skwitował postępowanie radnych Prawa i Sprawiedliwości."...rozwiń całość

  "- Zarząd zajmie się tym wnioskiem, ale nic z tego nie będzie - zapowiedział od razu Leszek Wojtasiak. - To działanie trochę sobie a muzom - skwitował postępowanie radnych Prawa i Sprawiedliwości."
  ==============================================================================
  Fajne! "Demokrata" Wojtasiak kontra "dyktatura" PiS...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo