Jeździectwo: Grand Prix Poznania wygrał Łotysz Kristaps Neretnieks. W zawodach 4 FOULLE CSI4* w puli nagród było milion złotych [ZDJĘCIA]

Marek Lubawiński
Przez trzy dni na poznańskiej Woli zaprezentowali się zawodnicy z 27 krajów. Pula nagród wynosiła milion złotych. Niedzielny konkurs Grand Prix Poznania o puchar Prezydenta Miasta Poznania i o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza wygrał Łotysz Kristaps Neretnieks na Moon Ray.Zobacz następne zdjęcie. --->Robert Woźniak
Na Hipodromie Wola w Poznaniu zakończyły się w niedzielę międzynarodowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody CSI4* 4FOULEE. Przez trzy dni zaprezentowali się zawodnicy z 27 krajów. Pula nagród wynosiła milion złotych. Niedzielny konkurs Grand Prix Poznania o puchar Prezydenta Miasta Poznania i o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza wygrał Łotysz Kristaps Neretnieks na Moon Ray. Patronem prasowym zawodów był "Głos Wielkopolski".

Od piątku do niedzieli na Hipodromie Wola w Poznaniu rozegrano 15 konkursów, w tym aż pięć zaliczanych do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). W puli nagród zawodów 4FOULEE był milion złotych. W niedzielnym konkursie Grand Prix Poznania o puchar Prezydenta Miasta Poznania i o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza pula nagród wynosiła aż 420 tysięcy złotych – zwycięzca otrzymał 105 tysięcy złotych i 100 punktów do rankingu FEI. Niezależnie od tego w konkursie Grand Prix zawodnicy i konie walczyli o minima do mistrzostw Europy 2019 i igrzysk olimpijskich Tokio'2020.

W konkursie Grand Prix Poznania wystartowało 49 par, do rozgrywki zakwalifikowało się 10 par, które w pierwszym nawrocie pokonały parkur bezbłędnie. W tym gronie było czterech Polaków, ale niestety żaden z nich nie stanął na podium. Wygrał Łotysz Kristaps Neretnieks na Moon Ray. Drugi był Efe Siyahi z Turcji na Call Me Princess (nagroda 84 tysiące złotych), a trzecie Juan Carlos Garcia z Włoch na Cocodrillo (63 tysiące). Tylko tych trzech jeźdźców także w rozgrywce nie popełniło błędu. Czwarte miejsce zajął Jaroslaw Skrzyczyński z Agro-Handlu Śrem na Jeroco (42 tysiące złotych).