Jeżyce: Duże utrudnienia dla kierowców

  Jeżyce: Duże utrudnienia dla kierowców

  Marcin Idczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jeżyce: Duże utrudnienia dla kierowców
  1/5
  przejdź do galerii

  Jeżyce: Duże utrudnienia dla kierowców ©Waldemar Wylegalski

  Jeszcze latem możliwe jest wprowadzenie zmian drogowych na Jeżycach. Jazda ma być wolniejsza. Będzie mniej miejsc postojowych.
  Mieszkańców Jeżyc i przejeżdżających przez starą część tej dzielnicy czekają spore zmiany w komunikacji - szczególnie samochodowej.

  Na wielu ulicach znacznie ma zostać uspokojony, czyli ograniczony ruch. Oprócz Dąbrowskiego, która ma się zmienić na odcinku od Żeromskiego po Rynek Jeżycki (a w kolejnych latach także do Roosevelta) nowe rozwiązania mogą być wprowadzone również na ul. Mickiewicza, Słowackiego, Prusa, Kochanowskiego i Jackowskiego.


  To właśnie zmiany na tej ostatniej, szczególnie w zakresie parkowania, wyzwoliły ogromne emocje wśród mieszkańców. By zwiększyć przestrzeń dla pieszych oraz wprowadzić nowe rozwiązania dla rowerzystów planowane jest zmienienie sposobu parkowania. Pojazdy mają być zostawiane równolegle do jezdni. To spowoduje zmniejszenie liczny miejsc postojowych (obecnie auta zostawiane są po skosie).

  Podczas konsultacji część mieszkańców opowiedziała się zdecydowanie przeciwko tej koncepcji. Inni natomiast stwierdzili, że pozwoli to na swobodniejsze korzystanie z chodników. Trzeba pamiętać, że przy Jackowskiego znajduje się starostwo powiatowe oraz jedno z wejść do szpitala przy ul. Polnej. To znacznie generuje ruch, a także powoduje konieczność parkowania przez dojeżdżających.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Super, po prostu super!

  ja_to_ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Nie ma problemu, jestem za, ale przenieśmy instytucje użyteczności publicznej w miejsca, gdzie można i dojechać i zaparkować!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pseudopoprawa

  fido (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Może czas wymienić towarzystwo zarządzające utrudniające ruchem na Jeżycach. Najpierw trzeba skończyć remonty na Kaponierze i Dąbrowskiego ,a potem " uspokajać" ruch

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ul. Dąbrowskiego

  jan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  wspaniale,że będzie remont ul. Dąbrowskiego w kierunku Rosevelta, bloki się trzęsą bo jeżdżą starego typu tramwaje, jest też duży przepływ innych samochodów, które przyjeżdżają do Urzędu...rozwiń całość

  wspaniale,że będzie remont ul. Dąbrowskiego w kierunku Rosevelta, bloki się trzęsą bo jeżdżą starego typu tramwaje, jest też duży przepływ innych samochodów, które przyjeżdżają do Urzędu Skarbowego na ul. Kochanowskiego i parkują na naszych podwórkach tarasując wejście do bloku jak ma na miejsce ul. Dąbrowskiego 20, ruch samochodów i tramwajów miał odciążyć ul. Dąbrowskiego poprzez przejazd ul. Zwierzyniecką , co nikomu by nie przeszkadzało zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Łapy precz od Jeżyc

  ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Przestańcie majstrować przy ruchu na Jeżycach !!!! pobawcie się w innych dzielnicach. Czas przestać wydawać pieniądze na bzdury. Drugi przecisk łączący Nad Wierzbakiem i Kościelną - to jest priorytet.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kiedy nowa Wawrzyńca

  pytacz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  kiedy wreszcie będzie nowa św. Wawrzyńca, to skończą się g..pie rewolucje uliczne!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  Dos Santos (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Póki nie odkryją złóż ropy naftowej to nie ma na to co liczyć bo zawsze się znajdą "ważniejsze" wydatki

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak można tworzyć urząd w miejscu

  Kultura_Obsługi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  gdzie jego interesanci nie mogą znaleźć miejsca do zaparkowania? To tak jakby zapraszać gościa do domu i nie otworzyć mu drzwi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  uspokojony????????

  krzysztof (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

  Co oznacza "uspokojenie" ruchu na ulicach, które są całymi dniami zakorkowane głównie z powodu trwających całymi latami prac nad uspokojeniem ruchu na innych ulicach?????????


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  uspokojony??????

  Uspokojony 2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  ciekawe ilu urzędników potrzeba żeby Poznaniacy byli uspokojeni ? należy sprawdzić kompetencje pracowników Inżynierii Ruchu i ZDM-u i wyjaśnić gdzie zdobyli swe dyplomy ukończenia studiów...rozwiń całość

  ciekawe ilu urzędników potrzeba żeby Poznaniacy byli uspokojeni ? należy sprawdzić kompetencje pracowników Inżynierii Ruchu i ZDM-u i wyjaśnić gdzie zdobyli swe dyplomy ukończenia studiów !!!!! Cymbały !!!!! potem w samolot i na Sacharę niech tam budują drogi najlepiej ,,szybkiego ruchu'' to Ich uspokoi.zwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY