Kobieta Przedsiębiorcza 2015: One są ekspertkami z pasją

  Kobieta Przedsiębiorcza 2015: One są ekspertkami z pasją

  Joanna Labuda, Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Agnieszka DrewsSMS o treści SUPER.112
  1/5
  przejdź do galerii

  Agnieszka Drews
  SMS o treści SUPER.112 ©Archiwum prywatne

  Przedstawiamy kolejne kandydatki w naszym plebiscycie "Kobieta Przedsiębiorcza 2015".
  W ubiegłym roku w Poznaniu powstało wyjątkowe miejsce, gdzie gra się dla zarodków. I to dosłownie. To klinka leczenia niepłodności IVITA, której pracownicy dają pacjentom szansę na powiększenie rodziny. Od początku jej istnienia prezesem jest Agnieszka Drews (SMS o treści: SUPER.112). Jej chęć niesienia pomocy przyszłym rodzicom pokonała zainteresowanie prawem i muzyką (jest magistrem prawa, ukończyła też szkołę muzyczną).

  - Dzieci są dla nas wszystkim. To sens życia. Szanuję ludzi, którzy nie chcą ich mieć, bo mają do tego prawo. Jednak tym, którzy ich pragną, a przeszkadza im zdrowie i biologia, trzeba pomóc - mówi Agnieszka Drews.


  IVITA jest jedną z zaledwie czterech klinik w całej Wielkopolsce, które mogą wykonywać procedury wspomaganego rozrodu, czyli inseminację oraz in vitro. - To był nasz cel i konsekwentnie do niego dążyliśmy. Chcemy być ekspertem, ale jak najbardziej przyjaznym pacjentowi- tłumaczy prezes zarządu IVITA.

  Choć działają od niedawna, doprowadzili już do wielu ciąż. Nawet kobietom, które wcześniej bez efektu leczyły się w innych ośrodkach, udało się akurat u nich. Jedna z pacjentek spodziewa się właśnie bliźniaków. - Osoby, które pojawiają się w klinice są na początku przestraszone i zdenerwowane. To wspaniałe uczucie zobaczyć ich radość, kiedy się nam udaje - mówi Agnieszka Drews.

  IVITA dosłownie gra dla zarodków. Jak mówi nasza kandydatka to, że muzyka łagodzi obyczaje, wiedzą już wszyscy, ale nie każdy wie, że zarodki się przy niej lepiej rozwijają.

  - Dlatego puszczamy im muzykę poważną. Chcemy też zorganizować specjalny koncert, aby rozpropagować tę ideę - uśmiecha się Agnieszka Drews.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  expertki

  ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

  Plebiscyt wzajemnej adoracji.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tytuł samobójczy bo :

  31wB (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

  oprócz pasji trzeba godnie żyć. Czy paniom autorkom właściciel Głosu płaci tyle aby mogły łączyć pasję z godnym życiem ? Jestem absolutnie przekonany że NIE czyli pozostaje pasja... 31

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo