Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kontenery przy Średzkiej w Poznaniu stoją puste... Nikt nie chce tam zamieszkać

BEM
Kontenery socjalne przy ul. Średzkiej 20 stoją w dwóch rzędach - w jednym 7, w drugim trzy.
Kontenery socjalne przy ul. Średzkiej 20 stoją w dwóch rzędach - w jednym 7, w drugim trzy. Fot. B.Marcińczyk
W poniedziałek opisaliśmy w "Głosie" - na podstawie własnej obserwacji - jak się mieszka w kontenerach przy Średzkiej. Teraz okazuje się, że lokatorzy, którzy mieli się tam wprowadzić, rozmyślają się. No i zrobił się problem.

Do pawilonu socjalnego nie wprowadził się nadal mężczyzna, który wziął ok. 250 złotych z MOPR-u na przeprowadzkę. Przy Średzkiej nie zamieszkał też nadal pan Bogdan, któremu asystowaliśmy przy oglądaniu nowego lokum, a który planował już urządzenie ogródka. W sumie - wszystko na to wskazuje - rozmyśliły się trzy osoby, które podpisały umowy. A sześć pozostałych w ogóle nie kontaktuje się z Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Ten zaś przypomina im "albo pawilon, albo noclegownia" - tak stanowi prawo. Przeprowadzki "siłą" mają odbyć się w najbliższym czasie.

Co dzieje się teraz z kontenerami? Właśnie są sprawdzane pod względem technicznym. Usuwane są usterki, o których informacja pojawiła się w poniedziałek w naszym tekście. Przede wszystkim sprawdzane są instalacje wodna i elektryczna.

Jak zapowiadał Jarosław Pucek, dyrektor ZKZL, do końca października w kontenerach mieli być lokatorzy. Z naszych informacji wynika, że jeden z nich w tym tygodniu miał przewieźć swoje rzeczy i odebrać klucze. Nie pojawił się.

- Pozostali mężczyźni nie odpowiedzieli na nasze pisma. Kontakt z nimi jest utrudniony. Przypominaliśmy im dwukrotnie o tym, że nieprzyjęcie oferty zamieszkania w pawilonie będzie skutkować tym, że komornik wyprowadzi ich do noclegowni - mówi Magdalena Gościńska, rzecznik Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Zapowiedzi miasta były takie, że do końca października w kontenerach na Średzkiej pojawią się mieszkańcy.

- Jestem przeciwnikiem wykorzystania kontenerów na lokale socjalne. A przeprowadzenie tych ludzi na samą zimę, gdy właśnie zapowiadane są ochłodzenie i śnieg, uważam za idiotyczne i nieodpowiedzialne - mówi Tomasz Lewandowski (SLD), radny i przewodniczący komisji gospodarki komunalnej i polityki mieszkaniowej RMP. - Można by to zrobić wiosną, we współpracy z MOPR-em - dodaje. Radny obawia się, że może dojść do tragedii. Mieszkańcy kontenerów mogą nie poradzić sobie z zapłaceniem za prąd.

- Zresztą chyba nawet średniozarabiającej osoby nie byłoby stać na takie obciążenie - mówi. Przy dużych mrozach rachunki za energię elektryczną mogą wynieść nawet od 300 do 600 zł za miesiąc.

Temat kontenerów będzie dyskutowany w piątek podczas komisji gospodarki komunalnej i polityki mieszkaniowej o godz. 13 w sali sesyjnej UMP.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski