Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ktoś pomazał ścianę z muralem Małego Księcia w Poznaniu. To nie pierwszy akt wandalizmu przy ul. Ogrodowej

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Mural Mały Książe powstał we wrześniu ubiegłego roku. Jego pomysłodawcą było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Drzwi".
Mural Mały Książe powstał we wrześniu ubiegłego roku. Jego pomysłodawcą było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Drzwi". Waldemar Wylegalski
Ktoś pomazał sprejem ścianę kamienicy przy ul. Ogrodowej, na której w ubiegłym roku powstał mural Małego Księcia. Malowidło znajduje się za ogrodzeniem Kościoła Ewangelicko-Metodystyczego. To ksiądz w niedzielę rano zauważył bohomazy.

- Prawdopodobnie z soboty na niedzielę ktoś wykonał graffiti, niszcząc w dolnej części mural Małego Księcia w pobliżu kościoła. W niedzielę około godziny 9.00 odkryłem zniszczenie oraz pozostawiony pojemnik czarnego spreju, butelkę po alkoholu - informuje redakcję "Głosu Wielkopolskiego" ks. sup. Sławomir Rodaszyński, pastor Kościoła Ewangelicko-Metodystyczego przy ul. Ogrodowej. I dodaje: - Miejsce, które jest często odwiedzane i fotografowane, mimo ogrodzenia kościelnego zostało celowo zniszczone.

Mural Mały Książę powstał we wrześniu ubiegłego roku. Jego pomysłodawcą było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Drzwi".

Sprawdź też:

Dewastacja muralu nie jest jednak pierwszym aktem wandalizmu w tym miejscu. W ubiegłym roku informowaliśmy o próbie podpalenia Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, którą kilka tygodni wcześniej poprzedziło włamanie.

Czytaj więcej o próbie podpalenia: Próba podpalenia kościoła w Poznaniu. Ksiądz: To nie pierwszy akt wandalizmu w naszej parafii

- Po włamaniu, próbie podpalenia kościoła 2019, kradzieży narzędzi z kościoła oraz licznych małych aktów dewastacji, picia alkoholu, załatwianie potrzeb fizjologicznych to kolejny akt wandalizmu - wylicza ks. sup. Rodaszyński.

Z kolei zaledwie kilka dni temu wandale pomazali mur wyremontowanej kamienicy "Żelazko", o czym pisaliśmy TUTAJ.

- Czujemy się bardzo oburzeni faktem, że jakiś pseudo-artysta nie potrafi uszanować naszego miasta, naszej okolicy - mówi ks. sup. Rodaszyński.

Czytaj też: Poznański Jarmark Świętojański zawita na Stary Rynek już 4 lipca. Na gości czekają liczne atrakcje. Zobacz program

Mimo swojego odkrycia ks. sup. Rodaszyński nie zgłosił sprawy policji.

- W ubiegłym roku obie sprawy dotyczące naszego kościoła zostały umorzone. Problem stanowi brak monitoringu w tej okolicy. Dopóki go nie będzie, to tak będą kończyły się wszystkie sprawy - tłumaczy. I dodaje: - Od grudnia ubiegłego roku trwają rozmowy na temat montażu dodatkowego oświetlenia i monitoringu przez Urząd Miasta w tym mało bezpiecznym terenie. Jednak na obecną chwilę nadal nie ma w tej sprawie żadnych szczegółów.

Zobacz też:

Poznański street-art zachwyca, ale żeby go odkryć, trzeba trochę się naszukać. Tomasz Bombrych, autor bloga TYPO Poznań i mapy "Z bliska/Z daleka", odnajduje najpiękniejsze malowidła na poznańskich budynkach i murach. Właśnie tworzy trzecią edycję mapy poznańskiej sztuki ulicznej. Jakie perełki znalazł w Poznaniu? Zobacz najpiękniejsze poznańskie murale --->

Poznań: Nieznane murale, które zachwycają. Zobacz najlepszy ...

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski