Lech Poznań. Pierwsza porażka juniorów młodszych Kolejorza. Liderem w CLJ do lat 17 została Arka Gdynia

LUMAR, MAC
Juniorzy młodsi Lecha przegrali w Gdyni z Arką 2:3.
Juniorzy młodsi Lecha przegrali w Gdyni z Arką 2:3. arka.gdynia.pl
Coraz ciekawsza staje się rywalizacja w grupie B Centralnej Ligi Juniorów (U-17). Po piątej kolejce nowym liderem została Arka Gdynia, która u siebie pokonała prowadzącego dotychczas z kompletem punktów Lecha Poznań 3:2. Zespół juniorów młodszych Lecha prowadzony przez trenera Bartosza Bochińskiego doznał pierwszej porażki, spadając na drugą pozycję ze stratą jednego punktu do Arki.

Mecz na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni był bardzo interesujący, godny konfrontacji czołowych drużyn grupy, a szalę zwycięstwa na swoją korzyść mogła przechylić tak jedna, jak i druga drużyna. Pierwsi z gola cieszyli się w 16. minucie gdynianie, kiedy na listę strzelców wpisał się Borys Karbowiak, ale odpowiedź poznaniaków była niemal natychmiastowa. W 21. minucie po dośrodkowaniu skrzydłowego Filipa Karwackiego do wyrównania doprowadził Norbert Pacławki, dla którego była to czwarta bramka w rozgrywkach, a trzy minuty później na prowadzenie wyprowadził lechitów Antoni Kozubal, kapitalnym strzałem z 30 metrów w samo okienko bramki rywali. To były piorunujące trzy minuty podopiecznych trenera Bochińskiego, bo dodać należy, ze przy wyniku 1:1 sędzia nie uznał gola zdobytego przez Karwackiego, dopatrując się spalonego.

Później okazje do zdobycia bramek miały obie drużyny, ale skuteczniejsi okazali się gdynianie. Dwukrotnie bramkarza Lecha Wiktora Nowickiego pokonał Mateusz Trela (54, 64) i to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa. Poznaniacy najbliżej wyrównania byli w 71 minucie, ale po strzale Kozubala piłka trafiła w słupek. Już w doliczonym czasie czerwoną kartką za zagranie ręką poza polem karnym ukarany został bramkarza Arki, lecz rezultat nie uległ już zmianie.

Wydaje się, że właśnie Arka Gdynia i Lech są w tej grupie najsilniejsze, ale w rywalizacji o czołowe lokaty sporo do powiedzenia może mieć chociażby Pogoń Szczecin, obecnie tracąca do liderującej Arki pięć „oczek”. Od reszty stawki dość wyraźnie odstaje tylko Chemik Bydgoszcz, który przegrał wszystkie dotychczasowe mecze, a w piątej kolejce u siebie wysoko uległ aż 0:4 SI Arce Gdynia.

Zwraca uwagę dobra postawa Akademii Piłkarskiej Reissa, która ma już na koncie siedem punktów, a w piątej kolejce odniosła drugie zwycięstwo, na wyjeździe pokonując na stadionie przy ul. Droga Dębińska Wartę Poznań 2:0 (1:0). Bramki zdobyli: Miłosz Gawecki (18) oraz Aleksander Kultys (90 .samobójcza).

W tej grupie wiele się jeszcze może wydarzyć, przed każdym z zespołów jeszcze jesienią do rozegrania dziewięć spotkań.

Następna kolejka w czwartek, piątek i sobotę (19, 20 i 21 września). Na początek Warta Poznań w czwartek o 12 podejmować będzie Pogoń Szczecin, w piątek o 12 Lech Poznań zmierzy się w Popowie koło Wronek z Chemikiem Bydgoszcz, a w derbach Trójmiasta Lechia Gdańsk podejmie lidera Arkę Gdynia. Kolejkę zakończy sobotni mecz na boisku MOS przy ul. Gdańskiej w Poznaniu (na Śródce), a którym AP Reissa o 14.30 grać będzie z SI Arką Gdynia.