Lech Poznań punktuje jak za czasów Macieja Skorży. To dobry prognostyk

Adriel Ba Loua za postawę w meczu  z Puszczą został wybrany do najlepsze "11" kolejki PKO Ekstraklasy.
Adriel Ba Loua za postawę w meczu z Puszczą został wybrany do najlepsze "11" kolejki PKO Ekstraklasy. Adam Jastrzębowski
Choć Lech Poznań po 11. kolejce ekstraklasy nie jest na podium ligowej tabeli, są powody do optymizmu. Kolejorz ma jeszcze mecz zaległy z Jagiellonią, może poprawić więc swoją 5. obecnie pozycję, a bilans punktowy tego sezonu (20 pkt), to trzeci najlepszy wynik w historii klubu (6-2-2), od kiedy przyznaje się 3 punkty za mecz. Po 10 meczach punkt więcej zdobył tylko zespół prowadzony w mistrzowskim sezonie przez Macieja Skorżę (6-3-1 w 2021/22), oraz Lech Adama Topolskiego (7-0-3 w 1998/99).

Lech Poznań wygrywając w piątek z Puszczą Niepołomice 4:1 poprawił swój bilans domowy w tym sezonie. Przy Bułgarskiej (licząc mecz z Wartą) wygrał 5 meczów, 1 zremisował i nie poniósł porażki. Dwa ostatnie wysokie zwycięstwa (na Enea Stadionie poległ też ostatnio 1:4 Raków) sprawiły, że Kolejorz ma bilans bramkowy 15-4. Tyle samo goli u siebie strzeliła tylko Jagiellonia. Gorzej niestety poznaniacy wyglądają na wyjazdach. W 4 meczach na obcych stadionach mają bilans 1-1-2 (bramki: 4-10).

Przełamanie kapitana

Dużym plusem ostatniej kolejki było przerwanie strzeleckiej niemocy przez kapitana Lecha Poznań Mikaela Ishaka. Szwed zdobył swoją drugą bramkę w sezonie (poprzednią strzelił 30 lipca z Radomiakiem) i dodał jeszcze asystę przy golu Adriela Ba Loui, który po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w ekstraklasie. Iworyjczyk też dopisał asystę i podobnie jak Ishak oraz strzelec czwartego gola Antonio Milić znalazł się w najlepszej "11" kolejki ekstraklasy.

- To był mój pierwszy występ od dawna, w trakcie którego czułem się fizycznie w pełni dobrze. To samo mogę powiedzieć odnośnie przygotowań do spotkania, bo ostatnimi czasy zdarzało się, że były one zaburzone przez chorobę. Widzę dużą różnicę w porównaniu do chociażby zeszłego tygodnia, oby tak dalej

- powiedział na stronie klubowej Mikael Ishak.

Tabela PKO Ekstraklasy

- Te gole były dla nich ważne - dla Adriela kolejna bramka, bardzo cieszy trafienie Jespera czy Mikaela, który nie jest gotowy na granie pełne 90 minut, ale robi progres. A w końcówce jeszcze trafienie Antonio. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, jestem zadowolony z tego, jak się pokazali piłkarze

- dodał trener van den Brom.

Duży ścisk w tabeli

Po ostatniej kolejce w czołówce tabeli mamy spory ścisk. Przerwana została zwycięska seria Śląska Wrocław. Lider tabeli po 7 wygranych, mimo prowadzenia 1:0 tylko zremisował z mającym w tym sezonie duże problemy Górnikiem 1:1, tracąc bramkę w ostatnich sekundach. W hicie kolejki Legia Warszawa podejmowała Raków Częstochowa. Mistrz Polski, który ostatnio nie imponował formą zdołał pokonać gospodarzy 2:1. Legia poniosła pierwszą domową porażkę w lidze od kwietnia 2022 roku, kiedy stolicę zdobył Piast Gliwice. Dla Legii była to już druga ligowa porażka z rzędu.

Na uwagę zasługuje też postawa Pogoni. Portowcy po wygranej z Lechem 5:0, nie dali też szans Ruchowi w Gliwicach, strzelając beniaminkowi trzy gole. Pogoń między przerwami na kadrę zanotowała najlepszy bilans. Z 15 miejsca awansowała na 7 lokatę, mając już tylko 2 punkty straty do Lecha. Solidnie prezentuje się też Jagiellonia, która po wygranej z Legią, potrafiła wygrać na wyjeździe z Cracovią 4:2.

Rozczarowana po tej kolejce może być Warta. Zieloni kolejny raz dali sobie wbić gola w końcówce i z Kielc zamiast zwycięstwa wywieźli tylko punkt. Na szczęście tegoroczni beniaminkowie punktują słabo i Warta, choć w tym sezonie wygrała tylko dwa mecze, nadal znajduje się nad strefą spadkową.

Lech Poznań zrehabilitował się za porażkę z Pogonią, a gole jakie mieli przyjemność obserwować kibice przy Bułgarskiej, były cudownej urody Zobacz kolejne oceny lechitów --->

Kapitan Lecha Poznań wraca do pierwszego składu i strzela go...