Lech Poznań - Puszcza Niepołomice 4:1. Kolejorz dobrze zareagował na klęskę. Ba Loua i Ishak w głównych rolach

Lech Poznań zwycięstwem 4:1 z Puszczą Niepołomice, zareagował na klęskę w Szczecinie. Po golu i asyście zanotowali w tym meczu Adriel Ba Loua oraz Mikael Ishak. Na listę strzelców wpisali się też Jesper Karlstroem i w doliczonym czasie Antonio Milić. Wszystkie gole były bardzo efektowne, więc kibice wychodzili ze stadionu usatysfakcjonowani.

- Zobaczycie naszą reakcję po 0:5 w Szczecinie

- zapowiadał przed meczem trener Lecha Poznań John van den Brom.

I rzeczywiście początek meczu Kolejorz miał imponujący. Już po 96 sekundach piłka zatrzepotała w siatce Puszczy Niepołomice. Jesper Karlstroema, zagrał w pole karne do Mikaela Ishaka, kapitan wypatrzył w polu karnym Adiela Ba Louę, który z bliska strzelił nie do obrony.

Wydawało się, że po takim starcie, Kolejorz rozniesie w pył beniaminka. Tymczasem dwie minuty później był już remis. Po dośrodkowaniu z narożnika pola karnego, fatalny błąd popełnił Miha Blazić, który skiksował i nie potrafił przeciąć czytelnego podania. Piłka odbiła się od stojącego przed bramką Kamila Zapolnika i mieliśmy remis 1:1.

Znów szybko stracona bramka, znów fatalne zachowanie obrony. Lech Poznań ze swoją defensywą powoli staje się pośmiewiskiem całej ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że Kocioł zaczął skandować "Co wy robicie?!"

Te okrzyki mocno zdeprymowały lechitów i choć szybko uzyskali wyraźną przewagę i zepchnęli rywali do niskiej obrony, przed polem karnym grali nerwowo i niedokładnie. Do 30 min. ten mecz wyglądał jak wiele poprzednich. Puszcza ustawiła "autobus", gospodarze "bili głową w mur". Szarpał Velde, ale był w umiejetny sposób powstrzymywany, wrzutki z bocznych sektorów nie miały odpowiedniej jakości.

Dopiero w 36 min. doczekaliśmy się klarownej okazji. Velde świetnie wypatrzył Ba Louę w polu karnym, ale ten zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.

Na przerwę Kolejorz schodził jednak prowadząc 2:1. Stało się to, bo koronkowej akcji w 44 minucie. Najpierw Velde założył efektowną siatkę obrońcy Puszczy, piłka trafiła do Murawskiego, potem Ba Louy, aż dopadł do niej Jesper Karlstroea, który potężnym strzałem z dystansu pokonał młodego Oliwiera Zycha.

Karlstroem był wyróżniającym się piłkarzem Lecha do przerwy, ale, że Iworyjczyk będzie miał na koncie gola i asystę, tego na pewno się nie spodziewaliśmy.

Początek drugiej części też mógł zadowolić najbardziej wybrednych fanów Kolejorza. Dzięki akcji "Kibicuj z klasą" tysiące najmłodszych Wielkopolan mogły oklaskiwać kapitalny strzał Mikaela Ishaka w 51 minucie. Szwed uderzył nie do obrony i tak jak Ba Loua poprawił swoje statystyki o gola i asystę.

Jak zauważył użytkownik wikilech, prowadzący na portalu X encyklopedię Lecha Poznań był to 60 gol kapitana w niebiesko-białych barwach.

Od tego momentu, Kolejorz całkowicie kontrolował już to spotkanie. Jedynym znakiem zapytania było, czy na listę strzelców wpiszą się kolejni ofensywni piłkarze gospodarzy.

Na "swoją" bramkę czekał zwłaszcza Filip Marchwiński, który 23 godziny wcześniej powołany został przez Michała Probierza do reprezentacji Polski.

W końcówce to jednak Puszcza była bliżej strzelenia kontaktowej bramki, niż Kolejorz czwartego gola. Po zejściu Ishaka potencjał ofensywny wyraźnie się obniżył.

Lecz w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Antonio Milić i Kolejorz powtórzył rezultat ze starcia z Rakowem. Na przerwę reprezentacyjną lechici udadzą się więc w niezłych humorach.

John van den Brom ma o czym myśleć po meczu z Pogonią SzczecinZobacz listę meczów --->

Lista wstydu Johna van den Broma. Po tych meczach kibice Lec...