Lech Poznań - Rangers FC 0:2 (0:1). Pożegnanie z Ligą Europy bez gola, bez premii i poprawy rankingu

LEM
Lech Poznań - Rangers FC 0:2. Szkoci nie wrzucili najwyższego biegu, ale i tak wygrali. Zobacz zdjęcia z meczu z ekipą Stevena Gerrarda. Grzegorz Dembiński
Lech Poznań przegrał ostatni mecz fazy grupowej Ligi Europy z Rangers FC 0:2. Szkocka drużyna wygrała zasłużenie i zajęła pierwsze miejsce w grupie. Kolejorz chciał na pożegnanie z europejskimi rozgrywkami powalczyć o premię i poprawę rankingu. Został z pustymi rękami, bo był słabszy od bardzo solidnie grających rywali, którzy by wygrać w Poznaniu, nawet nie musieli wznosić się na wyżyny swoich umiejętności.

Abstrahując już nawet od warunków atmosferycznych panujących w stolicy Wielkopolski, mecz w pierwszej połowie toczył się w dosyć letniej atmosferze. Trenerzy obu zespołów dokonali sporo zmian w wyjściowych jedenastkach, co naturalnie miało przełożenie na jakości gry.

Zarówno Lech Poznań jak i Rangersi nie forsowali tempa. Ofensywa Kolejorza pozbawiona Ramireza czy Modera, a szybko też Skórasia, który na początku meczu skręcił staw skokowy, nie funkcjonowała tak jak powinna. Ishak zupełnie nie dostawał podań, a sam Tiba nie był w stanie kreować sytuacji kolegom. Próbował szarpać na skrzydle Puchacz, ale po nim też już bardzo było widać trudy tego sezonu.

Lech Poznań pożegnał się z Ligą Europy porażką i bezbarwnym występem. Trener Dariusz Żuraw znów dał szansę gry od pierwszej minuty kilku zmiennikom, ale ani przed przerwą, ani po niej gra Kolejorza nie nabrała rumieńców. Solidni Szkoci wypunktowali drużynę z Bułgarskiej i zepchnęli ją z trzeciego na czwarte miejsce w tabeli grupy D. Przejdź dalej i sprawdź nasze oceny --->

Oceniamy piłkarzy Lecha Poznań w meczu z Glasgow Rangers (0:...

Choć jak zwykle nie błyszczał Sykora, a Marchwiński nie dorósł jeszcze do rozmiarów butów Ramireza, to właśnie poznaniacy mieli pierwszą okazję strzelecką. W 4 minucie piłka trafiła do Tiby, Portugalczyk,krótkim dryblingiem wypracował sobie pozycję strzelecką, ale jego płaskie uderzenie z niewielkimi problemami obronił McLaughlin.

W drużynie Rangersów wyróżnił się z kolei ruchliwy Itten, ale to Kolejorz wypracował sobie następną sytuację do zdobycia gola. Marchwiński jednak zbyt lekko podał do Sykory. Gdyby bardziej się skoncentrował, Czech znalazłby się w sytuacji sam na sam.

Koncentracji brakowało też niestety chwilę później Satce. Słowak otrzymał idealne dośrodkowanie od Kamińskiego, ale z 5 metrów strzelił głową nad poprzeczką.

Szkoda, że Kamiński potem miał zdecydowanie złe zagrania. Najpierw sam naprawił swój błąd, blokując Ittena na piątym metrze przed bramką.

Kolejny błąd młodego pomocnika miał już wymierne konsekwencje. Zbyt krótko zagrał do Crnomarkovicia, piłkę przejął Itten, uwolnił się od Serba i strzałem pod poprzeczkę z 7 metrów w "krótki róg" zmusił do kapitulacji Bednarka.

Goście mogli podwyższyć prowadzenie w 42 minucie, też nie najlepszej postawie naszej drużyny w obronie. Hagi jednak minimalnie się pomylił.

Lechici nie postawili się Rangersom:

Lech Poznań - Rangers FC 0:2 (0:1). Pożegnanie z Ligą Europy...

W przerwie Dariusz Żuraw dokonał dwóch zmian. Tibę zmienił Moder, a Kamińskiego Kraweć. Lech nie był jednak w stanie poważniej zagrozić Rangersom. Wyjątkiem był strzał z rzutu wolnego Puchacza, ale bramkarz szkockiej drużyny był na posterunku.

Gdy po godzinie opuścił boisko też Ishak, Kolejorz wydawał się pozbawiony amunicji, która mogłaby zagrozić uważnie grającym w defensywie Rangersom.

Na dodatek znów nie popisała się defensywa, tracąc tradycyjnie już gola po stałym fragmencie. Do wrzutki z rzutu wolnego najwyżej wskoczył Goldson, strzelił głową tak, że piłka odbija się od poprzeczki. Z linii bramkowej do siatki wbił ją Hagi, ustalając wynik meczu.

Runda wiosenna zakończonego już sezonu przyniosła kilka zmian wśród najlepszych drużyn w naszym regionie. Aż cztery zespoły z Wielkopolski rozstały się z III ligą. Nasz ranking przedstawia kolejność klubów przed rozpoczęciem rozgrywek w sezonie 2021/22, w oparciu o wyniki zanotowane wiosną.Szczegóły na kolejnych slajdach --->

12 najlepszych klubów piłkarskich w Wielkopolsce. Zobacz naj...

2angrymen.tv to strona na Instagramie i Facebooku można znaleźć wiele zdjęć piłkarzy i trenerów sprzed lat, często z samego początku ich karier. Wśród nich nie brakuje fotek zawodników i szkoleniowców związanych do dziś lub w przeszłości z Lechem Poznań. Możecie mieć problem z rozpoznaniem wszystkich.Zobacz zdjęcia w galerii ---->

Stare zdjęcia piłkarzy i trenerów Lecha Poznań. Dasz radę ic...