MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mamy nowych wielkopolskich konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia

Karol Pomeranek
Karol Pomeranek
Zadaniem koordynatorów jest opiniowanie, kontrolowanie oraz doradzanie, a także sprawowanie nadzoru nad stroną merytoryczną doskonalenia zawodowego i szkolenia specjalizacyjnego lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych, farmaceutów oraz osób wykonujących inne zawody medyczne lub inne zawody mające zastosowanie w ochronie zdrowia.
Zadaniem koordynatorów jest opiniowanie, kontrolowanie oraz doradzanie, a także sprawowanie nadzoru nad stroną merytoryczną doskonalenia zawodowego i szkolenia specjalizacyjnego lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych, farmaceutów oraz osób wykonujących inne zawody medyczne lub inne zawody mające zastosowanie w ochronie zdrowia. Urząd Marszałkowski w Poznaniu
Jak podaje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk powołała nowych konsultantów wojewódzkich w dziedzinie zdrowia, a w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odebrali oni oficjalne powołania z rąk I wicewojewody wielkopolskiej Karoliny Fabiś-Szulc.

Jak czytamy w komunikacie, konsultantami wojewódzkimi zostają lekarze specjaliści powoływani przez wojewodę w porozumieniu z ministrem zdrowia, a ich zadaniem jest opiniowanie, kontrolowanie oraz doradzanie, a także sprawowanie nadzoru nad stroną merytoryczną doskonalenia zawodowego i szkolenia specjalizacyjnego lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych, farmaceutów oraz osób wykonujących inne zawody medyczne lub inne zawody mające zastosowanie w ochronie zdrowia.

– Nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie gastroenterologii został prof. dr hab. n. med. Piotr Eder. Związany zawodowo z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie obecnie pełni funkcję zastępcy Kanclerza Kolegium Nauk Medycznych oraz zastępcy kierownika Katedry i Kliniki gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych. Posiada specjalizację w dziedzinie gastroenterologii oraz chorób wewnętrznych. Jest autorem wielu publikacji w zakresie gastroenterologii o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii oraz European Crohn’s and Colitis Organisation. Laureat nagrody National Scholar Award przyznanej przez United European Gastroenterology Federation.

Z kolei dr n. med. Włodzimierz Łojewski został nowym konsultantem w dziedzinie periodontologii.

– Posiada specjalizację w dziedzinie stomatologii ogólnej, stomatologii zachowawczej oraz periodontologii. Jako starszy wykładowca ze stopniem pracuje w Klinice Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 1992 roku prowadzi prywatną praktykę lekarską. Członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Powołanie na kolejną kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie otorynolaryngologii otrzymał również dr n. med. Maciej Pabiszczak.

– Posiada specjalizację w dziedzinie otorynolaryngologii, zawodowo związany jest z Oddziałem Klinicznym Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Specjalizuje się w schorzeniach zatok przynosowych i zaburzeniach leczenia drożności nosa.

Jak podaje Nina Swarcewicz, zastępca rzecznika prasowego wojewody wielkopolskiej, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chirurgii onkologicznej kolejną kadencję będzie dr hab. n. med. Witold Kycler - ordynator oddziału chirurgii onkologicznej chorób przewodu pokarmowego w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu.

– Posiada specjalizacje w dziedzinie chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej oraz gastroenterologii, a specjalizuje się głównie w diagnozowaniu i leczeniu nowotworów. Jestem autorem ponad 100 publikacji naukowych, w tym wielu artykułów w polskich i zagranicznych czasopismach recenzowanych.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski