Najbliższy rywal Lecha Poznań remisuje w sparingu z Białorusinami

Krzysztof Lekowski
Ostatni mecz pomiędzy Lechem, a Jagiellonią zakończył się pewnym zwycięstwem poznaniaków. Grzegorz Dembinski
Jagiellonia Białystok to najbliższy ligowy rywal Kolejorza. Białostoczanie reprezentacyjną przerwę w rozgrywkach ligowych wykorzystali na sparing z białoruskim Niemenem Grodno. Spotkanie to zakończyło się bezbramkowym remisem.

Jagiellończycy mecz z Białorusinami rozpoczęli w zestawieniu przypominającym mecz tego zespołu w Kielcach z Koroną. W bramce stanął Bartłomiej Drągowski, blok defensywny stworzyli Martin Baran, Sebastian Madera, Michał Pazdan oraz Marek Wasiluk. Przed nimi zagrali Maciej Gajos i Rafał Grzyb. Za rozprowadzanie piłki odpowiadał w głównej mierze Dani Quintana. Na skrzydłach ustawieni byli Karol Świderski i Jan Pawłowski, a na szpicy grał Mateusz Piątkowski.

Z powodu przerwy na mecze reprezentacji w starciu z zespołem z Grodna nie mogli wystąpić Jonatan Straus i Przemysław Frankowski, którzy przebywają na zgrupowaniu kadry do lat 20. Z kolei z meczu reprezentacji wrócił już Nika Dzalamidze (młodzieżowa kadra Gruzji wygrała w czwartek 1:0 z Holandią), ale w sobotę nie wystąpił. W starciu z Nemenem nie zagrał również między innymi Patryk Tuszyński.

W końcowych minuta trener Michał Probierz wstawił do pierwszej linii... Krzysztofa Barana. 24-letni bramkarz "Jagi" nie zdołał jednak wpisać się na listę strzelców.

Przypomnijmy, że pojedynek pomiędzy poznańskim Lechem, a Jagiellonią odbędzie się w najbliższą sobotę 13 września o godzinie 18.00.