MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasz Fotoreporter Adam Jastrzębowski z nagrodą Grand Press Photo. Lis z Wartostrady w Poznaniu wygrywa w kategorii Climat, Reponsibility

Szymon Paź
Szymon Paź
Oto zdjęcie fotoreportera "Głosu Wielkopolskiego" Adama Jastrzębowskiego, które zdobyło nagrodę w prestiżowym konkursie fotografii prasowej Grand Press Photo, w kategorii Climat, Responibility wśród zdjęć pojedynczych.
Oto zdjęcie fotoreportera "Głosu Wielkopolskiego" Adama Jastrzębowskiego, które zdobyło nagrodę w prestiżowym konkursie fotografii prasowej Grand Press Photo, w kategorii Climat, Responibility wśród zdjęć pojedynczych. Adam Jastrzębowski
Mamy to! Nasz redakcyjny kolega, nieoceniony Adam Jastrzębowski, zdobył nagrodę w prestiżowym konkursie fotografii prasowej Grand Press Photo, organizowanym przez miesięcznik "Press". Jury uznało je za najlepsze zdjęcie w kategorii Climat, Responsibility (Klimat, Odpowiedzialność) wśród zdjęć pojedynczych.

Zdjęcie z "Głosu Wielkopolskiego" z nagrodą Grand Press Photo.

- Lis niezrażony obecnością fotografa przygotowuje się do spałaszowania myszy na ścieżce rowerowej przy Wartostradzie. Dzikie zwierzęta coraz częściej wchodzą do miasta - to opis zdjęcia, które zostało nagordzone przez jury Grand Press Photo, prestiżowego konkursu fotografii prasowej organizowanego przez miesięcznik "Press".

Zdjęcie Adama nagrodzone zostało wśród zdjęć pojedynczych w kategorii Climat, Responsibility (Klimat, Odpowiedzialność). Nasz fotoreporter pokonał w tej kategorii ośmiu innych autorów i ich zdjęcia!

Swój głos można było oddać na nie także w konkursie na Nagrodę Internautów.

Nagroda dla fotoreportażu z Gniezna

Nagrodę w kategorii Young Poland (Młoda Polska) wśród reportaży zdobył Mikołaj Szymkowiak z Gniezna za swój reportaż przedstawiający schronisko dla zwierząt w tym wielkopolskim mieście.

- Trzy lata temu schronisko dla zwierząt w Gnieźnie zmieniło kierownictwo. Wydawało się, że wszystko będzie lepsze. Zniknie koci katar, parwowiroza czy też ludzka zawiść. Z tymi przeciwnościami zmagać się muszą pracownicy gnieźnieńskiego schroniska. Reportaż pokazuje problem praw zwierząt oraz ich bezdomności, bez cenzury - czytamy w opisie.

W tej samej kategorii wśród fotoreportaży jury wyróżniło zdjęcia autorstwa Antoniego Nowaka pokazujące m.in. protest w obronie akademika Jowita w Poznaniu.

Prestiżowy konkurs fotografii prasowej

Grand Press Photo organizowany jest od 20 lat przez miesięcznik "Press", który powstał i przez lata wydawany był w Poznaniu. Jego założycielem jest Andrzej Skworz. Grand Press Photo, podobnie jak konkurs dziennikarski Grand Press i konkurs na Dziennikarza Roku, są najbardziej prestiżowymi nagrodami w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie.

W tym roku jury Grand Press Photo obradowało pod przewodnictwam Jewhena Małoletki. O nagrody walczyły 233 fotografi autorstwa 56 fotoreporterów i fotografów.

Adamowi serdecznie gratulujemy!

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Kobieta na krańcu świata zawitała do Poznania. Martyna Wojciechowska przyjechała na Impact 2024 z ważnym przekazem!

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski