Niecodzienna sytuacja w II lidze. Trener KKS Kalisz ukarany kuriozalną czerwoną kartką

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas meczu Skry Częstochowa z KKS Kalisz
Do niecodziennej sytuacji doszło podczas meczu Skry Częstochowa z KKS Kalisz Adam Jastrzębowski
Do niecodziennego zdarzenia doszło w spotkaniu piłkarskiej II ligi pomiędzy Skrą Częstochowa a KKS 1925 Kalisz. Gospodarze rozgromili kaliszan aż 4:1, którzy od 39. minuty musieli radzić sobie... bez trenera. Paweł Ozga ujrzał czerwoną kartkę po tym, jak dotknął piłkę, która znajdowała się jeszcze na boisku. To wywołało spore zamieszanie oraz niedowierzanie ze strony szkoleniowca "Dumy Kalisza".

Mecz Skry Częstochowa z KKS 1925 Kalisz zamykał 17 serię gier. Ekipa z Kalisza nieźle radzi sobie w tegorocznych rozgrywkach zajmując miejsce zapewniające udział w barażach o I ligę. Zwycięstwo podopiecznych Pawła Ozgi wywindowałoby ich na drugie miejsce. Niestety pojedynek nie układał się po myśli gości i po 25 minutach po trafieniach Jana Ciućka oraz Przemysława Sajdaka przegrywali 0:2.

W 39. minuty spotkania doszło do kuriozalnej sytuacji. Trener Ozga dotknął piłki, która zmierzała w jego kierunku. Zrobił to jednak, kiedy futbolówka była jeszcze na boisku. Jeden z zawodników Skry zdołał jednak wyrzucić piłkę z autu, choć sędzia Damian Gawęcki szybko przerwał grę. Na murawie i przy ławce rezerwowych KKS-u zapanowała konsternacja. Po chwili arbiter z Kielc po szybkiej konsultacji z sędzią technicznym sięgnął do tylnej kieszonki i wyciągnął czerwoną kartkę.

To zdeprymowało piłkarzy z Kalisza, którzy stracili jeszcze dwie bramki. Gości było stać jedynie na honorowe trafienie w ostatnich minutach meczu, gdy bramkarza Karola Szymkowiaka pokonał Nestor Gordillo.

Porażka KKS-u Kalisz 1:4 to czwarta przegrana w tym sezonie na boiskach II ligi i zarazem najwyższa. W następnej kolejce podopieczni szkoleniowca Ozgi udadzą się na wyjazd do Stężycy na mecz z tamtejszą Radunią. Spotkanie zostało zaplanowane na niedzielę (19 listopada) o godz. 12.

"Derby Polski" zakończyły się czwartym z rzędu remisemZobacz oceny lechitów --->

Legia Warszawa - Lech Poznań 0:0. Z dużej chmury mały deszcz...