Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nietypowa akcja posła z Poznania. Franek Sterczewski chce zmienić nazwę miasta

Mateusz Adamowicz
Przedłużający się remont Starego Rynku irytuje mieszkańców Poznaniua.
Przedłużający się remont Starego Rynku irytuje mieszkańców Poznaniua. Waldemar Wylegalski/zdjęcie ilustracyjne
Poseł Koalicji Obywatelskiej Franek Sterczewski rozpoczął akcję #Rozkopane. Zachęca do robienia zdjęć z rozkopanym miastem w tle i proponuję zmienić nazwę Poznania na “Rozkopane”.

Jeszcze niedawno Jacek Jaśkowiak namawiał mieszkańców stolicy Wielkopolski do robienia zdjęć w taki sposób, żeby nie było widać na nich remontów. W specjalnym poradniku udostępnionym przez prezydenta Poznania mogliśmy dowiedzieć się, jak odpowiednio kadrować i komponować zdjęcia, by nie było widać wszechobecnych robot budowlanych. Teraz Franek Sterczewski proponuje swoją akcję.

Na czym polega akcja #Rozkopane?

Poseł Koalicji Obywatelskiej zachęca do wykonywania zdjęć na tle rozkopanego miasta: - Doszliśmy do wniosku, że zamiast odwracać oko kamery od trwających remontów, lepiej zwrócić obiektyw wprost na miejsce akcji, dostosować się do okoliczności przyrody i mieć wspomnienie z czasu transformacji miasta remontowych doznań - powiedział Sterczewski.

Podobnie jak wcześniej Jacek Jaśkowiak, również poseł KO przekazał instrukcje dla mieszkańców, którzy chcą uwiecznić swoje wspomnienia z pobytu w Poznaniu: - Chodźcie na Stary Rynek, weźcie kask, kamizelkę czy inne rekwizyty budowlane lub jakie tylko uznacie za fajne, zróbcie fotę, wrzućcie ją u siebie jako post lub relacje z #Rozkopane - zachęca poseł.

W akcji mogą wziąć udział zarówno poznaniacy jak i turyści, którzy postanowili odwiedzić miasto. Specjalny zestaw do robienia zdjęć można pożyczyć z poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich (Stary Rynek 56). Sterczewski namawia do szybkiej reakcji i ma nadzieję na pozytywny oddźwięk. - […] weźmy sprawy w swoje ręce, wpadajmy na poznańską starówkę, róbmy foty i razem spróbujmy stworzyć w tej sytuacji pozytywną tożsamość serca miasta, które wyraźnie jest w stanie przedzawałowym - podkreśla poseł.

Młyn Hermanka na poznańskiej Wildzie miał zmienić się w kompleks handlowo-biurowy. Minęło 11 lat a poznański zabytek przechodzi z rąk do rąk i niszczeje. 14 kwietnia 2021 r. młyn został sprzedany na licytacji komorniczej za 2 538 000 zł. Co dalej z młynem Hermanka? Póki co zabytek popada w ruinę i wypełnia się śmieciami.Więcej przeczytasz TUTAJ.Zobacz budynki, w tym zabytki Poznania, które rozpadają się na naszych oczach --->

Zaniedbane miejsca Poznania. Zabytkowe kamienice, historyczn...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski