Nowy e-magazyn „Nasz Region” nr 10 (5)/2020

Artykuł sponsorowany

Ukazał się dziesiąty numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.

W tym numerze kontynuujemy temat „Fundusze a koronawirus”, jednak tym razem, dokonujemy pierwszych podsumowań. Przygotowaliśmy dla naszych Czytelników dwa wywiady specjalne. O reakcji UE na wybuch pandemii opowiada Marc Lemaître, Dyrektor Generalny, Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej, Komisja Europejska w wywiadzie „Europejska solidarność w czasach koronawirusa”. Z kolei Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, opowiada o najważniejszych przesunięciach w budżecie WRPO 2014+ na walkę z COVID-19 i potrzebie wzmacniania polityki spójności w wywiadzie „Silna Europa zaczyna się od regionów”.

W czasie pandemii nie brakuję nam również solidarności, takiej zwykłej – życiowej. To widać na przykładzie działalności podmiotów ekonomii społecznej, które, na co dzień ratują najbardziej potrzebujących, a dzisiaj same potrzebują pomocy. Mimo rynkowych perturbacji, większość z nich stara się przetrwać ten niełatwy okres. Na jaką pomoc mogą liczyć z UE i jak pomagają najsłabszym życiowo? Przeczytaj artykuł „Ekonomiczna solidarność w czasie pandemii”.

Pozostając w temacie solidarności, ale rozszerzając o wątek społecznej wrażliwości, chcemy również zwrócić uwagę na innych problem – otóż samotności, którą odczuwają jeszcze boleśniej seniorzy w przymusowej izolacji. W trudnych momentach pomoc niosą teleasystenci, oferujący poza opieką medyczną, wsparcie starszych codzienną rozmową. Taka działalność jest również dofinansowywana z WRPO 2014+. Jak ona wygląda w praktyce? Przeczytaj artykuł „Ważna rola teleasystenta”.

Instytucje kultury mocno doświadczyły skutków epidemii. Zaglądamy do naszych beneficjentów unijnych i pytamy, jak sobie radzą w tych trudnych czasach. Polecamy reportaż „Wiara, nadzieja, miłość: kultura w czasach zarazy”. Dyrektorzy instytucji kultury z Poznania, Piły i Kościana przekonują, że bez kultury nie da się funkcjonować – także w czasie narodowej kwarantanny. Okazuje się, że „kultura: przez wiele tygodni zamrożona w realu, tętniła jednak życiem w sieci”.

Zachęcamy również do wysłuchania wideokonferencji o ofercie unijnej dla wielkopolskich firm, która znajduję się pod artykułem https://wrpo.wielkopolskie.pl/e-biuletyn/2020/5/unia-wzmacnia-przedsiebiorcow.html;„Unia wzmacnia przedsiębiorców”;nf[/a].

Cały e-magazyn jest dostępny tutaj

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:
Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie