Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

O przyszłości muzyki i nowych technologiach – Akademia Muzyczna zapowiada dziewiątą, wirtualną edycję Neofonii. Co w programie?

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
Jedną z gwiazd będzie Trans-for-Matha Ensemble – poznańska orkiestra specjalizująca się w wykonawstwie muzyki najnowszej, założona w 2018 roku przez Michała Janochę i Dominika Puka.
Jedną z gwiazd będzie Trans-for-Matha Ensemble – poznańska orkiestra specjalizująca się w wykonawstwie muzyki najnowszej, założona w 2018 roku przez Michała Janochę i Dominika Puka. materiały Trans-for-Matha Ensemble
W dniach 17 i 18 grudnia odbędzie się IX Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Neofonia”. W jej programie znajduje się nie tylko wiele paneli dyskusyjnych na temat wpływu szeroko pojętych nowych technologii na muzykę i jej przyszłość, ale również specjalny Międzyuczelniany Koncert Kompozytorski, który będzie można obejrzeć online!

Jak przyznaje muzyk i akustyk architektoniczny Sebastian Dembski, będący współtwórcą Neofonii, ostatnie stulecie przyniosło ogromny rozwój technologiczny, dzięki któremu powstało wiele nowych instrumentów. Jedną z największych przemian w muzyce spowodowała miniaturyzacja. Dzięki niej możemy dziś korzystać z małych, przenośnych smartfonów czy lekkich, kompaktowych laptopów, które już dawno stały się jednymi z najważniejszych „instrumentów” w szeroko pojętej muzyce elektronicznej. Za sprawą rozwoju technologii, w świecie muzycznym pojawiły się nie tylko nowe narzędzia czy środki wyrazu, ale i nowe kanały dystrybucji muzyki.

Podczas tegorocznej Neofonii odbędzie się wiele dyskusji online, choćby wokół takich zagadnień jak muzyka cybernetyczna, sztuczna inteligencja w muzyce, wirtualni muzycy czy muzyka post-medialna. Wezmą w nich udział przedstawiciele głównych muzycznych ośrodków akademickich w Polsce, w tym kompozytorów akademii muzycznych czy muzykologów z instytutów nauk o muzyce działających na uniwersytetach.

Tradycyjnie nie zabraknie też Międzyuczelnianego Koncertu Kompozytorskiego, który odbędzie się 18 grudnia o godz. 18 w sali koncertowej Aula Nova poznańskiej Akademii Muzycznej, a który będzie można obejrzeć za darmo 18 grudnia o godz. 18 podczas transmisji na Facebooku – KLIKNIJ TUTAJ!

Warto dodać, że jedną z gwiazd będzie Trans-for-Matha Ensemble – poznańska orkiestra specjalizująca się w wykonawstwie muzyki najnowszej, założona w 2018 roku przez Michała Janochę i Dominika Puka.

Impreza odbędzie się honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka i prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Szczegółowe informacje: KLIKNIJ TUTAJ

Kluby w Poznaniu zawsze tętniły życiem. Gdzie kiedyś bawili się poznaniacy? Oto kultowe, nieistniejące już kluby, puby i dyskoteki we stolicy Wielkopolski. Zobaczycie je, klikając w galerię zdjęć powyżej. Jeśli macie zdjęcia z takich imprez, wyślijcie nam je mailem: wydawca@glos.com z tytułem KLUBY. Dołączymy wszystkie do historyczno-klubowej galerii w naszym serwisie!

Kluby i dyskoteki w Poznaniu, których już nie ma, a kiedyś b...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski