Oceniamy lechitów po meczu z Widzewem

Po piętnastu latach, piłkarze Lecha Poznań odczarowali wreszcie stadion Widzewa Łódź. Podopieczni trenera Mariusza Rumaka pokonali łodzian 1:0, a zwycięskiego gola zdobył Rafał Murawski. Lechici zagrali niezłe spotkanie i zasłużyli na dobrą ocenę.

Średnia ocen - 5,72

Jasmin Buric - 6
Tak naprawdę to w pierwszej połowie musiał zmarznąć, bo rywale praktycznie mu nie zagrozili. Po przerwie niewiele się zmieniło pod tym względem, choć już kilka razy Jasmin musiał interweniować i robił to pewnie.

Kebba Ceesay - 6
W obronie zagrał poprawnie i właściwie z tej strony boiska nie pozwolił rywalom na zbyt wiele. Włączał się do akcji ofensywnych i nawet próbował strzelać. Na przeciętny Widzew, akurat wczoraj to w zupełności wystarczyło.

Hubert Wołąkiewicz -6
Ponownie zajął miejsce w środku obrony i bezbłędnie radził sobie w walce z widzewską młodzieżą. W duecie z Arboledą zupełnie zamknął rywalom dostęp do pola karnego. Bardzo przyzwoity występ Wołąkiewicza.

Manuel Arboleda - 6

Od dłuższego czasu Arboleda prezentuje bardzo solidną dyspozycję. Nie inaczej było w Łodzi. Bezbłędny w odbiorze piłki, ale też groźny pod bramka rywali przy stałych fragmentach gry. Oby w kolejnym meczu z Legią zagrał podobnie.

Luis Henriquez- 6
Tradycyjnie już w defensywie zagrał na przyzwoitym poziomie. W ofensywie starał się również i próbował dośrodkowań w pole karne. Szkoda tylko, że jego koledzy nie potrafili dobrych podań skutecznie wykorzystać.

Mateusz Możdżeń - 5
To był kolejny, bardzo przeciętny występ Możdżenia w tym sezonie. Przerwa jaką miał w ligowych występach nie wpłynęła na niego zbyt dobrze. Podjął zbyt wiele nietrafnych decyzji na boisku i po przerwie został zmieniony.

Gergo Lovrencsics - 5
W pierwszej połowie spotkania kompletnie niewidoczny. Drużyna Lecha nie miała z niego pożytku. Zaistniał na boisku dwoma strzałami. Po pierwszym piłka uderzyła w poprzeczkę, a po drugim dobrze interweniował bramkarz. To trochę mało.

Szymon Drewniak - 5
Ponownie irytowały jego podania do tyłu. Miał wspomagać w defensywnych działaniach Murawskiego i robił to nieźle. Na pewno jednak stać go na dużo więcej, tym bardziej, że trener Rumak regularnie na niego stawia.

Rafał Murawski - 7
"Muraś" zagrał bardzo dobre spotkanie. W defensywie odebrał sporo piłek, walczył nawet z rywalami w swoim polu karnym. Był kreatywny w działaniach ofensywnych. No i przede wszystkim poszedł za akcją Ubiparipa i zdobył gola.

Aleksandar Tonew - 5
Niestety, tym razem co prawda popędził kilka razy lewą stroną boiska, jednak brakowało jego strzałów z dystansu. Choć raz po jego uderzeniu, padł na murawę jeden z graczy Widzewa. Chimeryczny występ i został zmieniony po przerwie.

Bartosz Bereszyński - 6
Przez 90 minut walczył na boisku o każdą piłkę i nie bał się rywali. Ma wielką ochotę do gry, nie boi się pojedynków jeden na jeden. Bartek musi wreszcie strzelić bramkę w ekstraklasie. Jeśli to zrobi, będzie coraz lepszy.

Zmiennicy: Linetty - prostopadłym podaniem wypracował gola, znowu ciekawy występ. Ubiparip - współudział przy bramce Murawskiego. Skala ocen: 1-10.