Oldboje Lecha awansowali w Pucharze Polski. Zacięty mecz z Maratończykiem Brzeźno. Decydowały karne

Tomasz Sangowski zdobył trzecią bramkę dla Lecha
Tomasz Sangowski zdobył trzecią bramkę dla Lecha Paweł Miecznik
Oldboje Lecha Poznań dalej grać będą w rozgrywkach Pucharu Polski. Po trzech wysokich zwycięstwach we wcześniejszej fazie rywalizacji, w czwartej rundzie PP w strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej dawne gwiazdy Kolejorza dopiero po rzutach karnych wygranych 5:3, wyeliminowały występującego w grupie I poznańskiej klasy A Maratończyka Brzeźno. W normalnym czasie był remis 3:3

Oldboje Lecha byli zdecydowanymi faworytami i pierwsza połowa pojedynku potwierdzała przewidywania. Lechici po dwóch bramkach Krzysztofa Piskuły, najpierw po bardzo ładnej zespołowej akcji, a później po kapitalnym podaniu z głębi pola przez Sławomira Migalskiego, do przerwy prowadzili 2:0. Piłkarze z Brzeźna nie zamierzali jednak rezygnować i po zmianie stron to oni przejęli inicjatywę. Ambity zespół Maratończyka po 21 minutach drugiej połowy doprowadził do wyrównania, a w 76 minucie prowadził 3:2. Przed porażką uchronił drużynę oldbojów Tomasz Sangowski, wyrównując precyzyjnym strzałem głową po dośrodkowaniu Piskuły na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

O awansie musiały decydować rzuty karne. Dawne gwiazdy Kolejorza w serii jedenastek okazały się bezbłędne, a że rywale raz się pomylili, to oldboje Lecha wystąpią w piątej rundzie rozgrywek. W serii rzutów karnych w drużynie oldbojów jedenastki skutecznie egzekwowali Krzysztof Piskuła, Waldemar Kryger, Tomasz Magdziarz, Jacek Dembiński oraz Marcin Drajer.

W innym ciekawym pucharowym spotkaniu Akademia Piłkarska Reissa przegrała w Baranowie z Concordią Murowana Goślina 0:4.

Ostatni mecz 1/16 finału 1920 Mosina – Lech II Poznań zostanie rozegrany 8 października (godz.16). Spotkania 1/8 finału zaplanowano na 15 października.

Oldboje Lecha – Maratończyk Brzeźno 3:3 (2:0), karne. 5:3
Bramki:
1:0 Piskuła (22), 2:0 Piskuła (38), 2:1 Filusz (50), 2:2 Pelczyński (66), 2:3 Małecki (76), 3:3 Sangowski (83).

Oldboje Lecha: Zbigniew Pleśnierowicz (46. Jacek Przybylski) – Sławomir Mizgalski, Tomasz Sangowski, Waldemar Kryger, Marcin Drajer – Tomasz Magdziarz, Jarosław Araszkiewicz (46. Sławomir Twardygrosz), Krzysztof Piskuła – Ryszard Rybak (46. Dariusz Motała), Sławomir Najtkowski, Jacek Dembiński.