Oldboje Lecha Poznań rozgromili Inter Zdrój aż 12:2 w Pucharze Polski [ZDJĘCIA]

LUMAR
Oldboje Lecha Poznań - Inter Zdrój
Oldboje Lecha Poznań - Inter Zdrój Waldemar Wylegalski
Znamy już siedmiu ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski w strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W czwartek do tego grona dołączyli oldboye Lecha Poznań po wygranej z występującym w poznańskiej klasie A Interem Zdrój 12:2 (8:0). Po trzy gole zdobyli Waldemar Przysiuda oraz Jacek Dembiński. Trafiali także: Sławomir Najtkowski, Marcin Drajer, Krzysztof Piskuła, Sławomir Mizgalski, Jrosław Araszkiewicz i Arkadiusz Bąk.

W drużynie oldbojów Lecha zagrał też Ivan Djurdjević. Grał jednak tylko 13 minut, bo po groźnie wyglądającej kontuzji musiał opuścić boisko.

W środę najwięcej problemów z awansem miały prowadzące w III lidze rezerwy Lecha. Podopieczni Patryka Kniata dopiero po rzutach karnych wyeliminowali Sokoła Pniewy (IV liga), wygrywając serię jedenastek 4:3. Gospodarze objeli prowadzenie po bramce Daniela Hajdukiewicza w 69. minucie. Wyrównał w przedostatniej minucie, ratując drużynę przed odpadnięciem z pucharowych zmagań, Mariusz Woźniak.

Nie miały natomiast kłopotów pozostałe zespoły trzecioligowe. Najwyższe zwycięstwo, aż 8:0 odniosła Unia Swarzędz, nie dając szans KS Szczytniki. Fogo Luboń pokonało Wełnę Rogoź-no 5:1, natomiast Polonia Środa Wielkopolska okazała się lepsza od innego przedstawiciela klasy okręgowej Wielkopolski Komor-niki, wygrywając 3:1. Klasę okręgową w ćwierćfinale reprezentować będzie tylko Sparta Szamotuły, która po bardzo zaciętym pokonała przed własną widownią czwartoligową Wartę Międzychód 4:3.

Natomiast przedstawicielem IV ligi będzie w 1/4 finału Mieszko Carbon Gniezno. Gnieźnianie w konfrontacji czwartoligowców nadspodziewanie wysoko, aż 6:2, wygrali na wyjeździe z plasującymi się wyżej w tabeli ligowej Zjednoczonymi Trzemeszno.

1/8 Pucharu Polski, strefa poznańska
Oldboje Lecha Poznań – Inter Zdrój 12:2 (8:0)
Oldboje Lecha: Zbigniew Pleśnierowicz (46. Jacek Przybylski) – Paweł Bocian (46. Sławomir Mizgalski), Waldemar Kryger, Marcin Drajer, Czesław Owczarek – Arkadiusz Bąk, Ivan Djurdjević (13. Sławomir Najtkowski), Krzysztof Piskuła – Waldemar Przysiuda, Jacek Dembiński, Jarosław Araszkiewicz (58. Andrzej Janeczek).

Pozostałe wyniki: Wielkopolska Komorniki – Polonia Środa Wielkopolska 1:3, Zjednoczeni Trzemeszno – Mieszko Carbon Gniezno 2:6, Wełna Rogoźno – Fogo Luboń 1:5, KS Szczytniki – Unia Swarzędz 0:8, Sokół Pniewy – Lech II Poznań 1:1, karne 3:4, Sparta Szamotuły – Warta Międzychód 4:3. Mecz GKS Dopiewo – Grom Plewiska odbędzie się 11 listopada o godz. 14.